14.10.2024 | Redakce KS

Ženy vyválčily v Plzni tři body!

Po vydařené sobotě čekal na elitní tým žen zápas na palubovce Plzně. Oba celky se letos střetly již v poháru, kde si jednoznačné vítězství připsal Florbal Chomutov. Na palubovce západočešek nečekal na Chomutov snadný úkol.

Chomutov vstoupil do zápasu aktivněji a zápas probíhal na obranné polovině Plzně. Do první velké šance se dostala v brejku Hýsková, v tutové šanci mířila vedle T. Suková. Severočešky trápila produktivita, kdy další velkou šanci promarnila Urbánková. První třetina přinesla poměr střel 11:1 pro Chomutov, na šance 7:0, skóre zůstávalo bezbrankové.

Druhá třetina začala opět obrovskou šancí Hýskové, Plzeň odpověděla střelou do horní tyče. Chomutov pokračoval v tlaku a tvořil si šanci za šancí, Votýpková v brance Plzně byla vynikající. První branka padla nečekaně do sítě hostů, když se z ojedinělé šance prosadila Vatahová. Vyrovnání přišlo ve 39. minutě, Malecká uvolnila Hýskovou a ta mířila přesně nad rameno brankářky - 1:1!

Chomutov chtěl ve třetí třetině zvrátit utkání ve svůj prospěch. Ve 46. minutě byla faulovaná Malecká a Severočešky dostaly možnost klíčové čtyřminutové přesilové hry. Faul na svoji osobu potrestala sama Petra Malecká přesnou střelou a Chomutov poprvé v zápase vedl! V pokračující přesilovce se prosadila Königová, skvělá přesilová hra v podání hostů. V 54. minutě převedla výborný zákrok Kotulová a bitva brankářek pokračovala. V čase 55:25 našla Hýsková ve výborné pozici Voráčkovou a ta bez problémů vstřelila čtvrtou branku. Hostující hráčky si závěr zkušeně pohlídaly a radovaly se ze zasloužených, ale vydřených tří bodů.