01.10.2024 | Redakce KS

Ženy ovládly třetí třetinu a získaly důležité body!

Po sobotním nepovedeném závěru čekalo na elitní tým žen další těžké utkání proti Vinohradům. Sokol vstoupil do úvodu sezóny výborně, když v úvodních kolech získal plný počet bodů.

První branka zápasu padla v čase 2:53. Po akci dua Malecká - Hýsková skórovala do prázdné branky Barbora Suková. Vyrovnáno bylo v 7. minutě po snadné akci Hořejší. Odpověď přišla okamžitě. Barbora Suková ve svém nejproduktivnějším zápase kariéry zvýšila na 2:0. Elitní lajna úřadovala i nadále, Malecká našla úplně volnou Hýskovou a ta bez problémů zvýšila na 3:1.

Začátek prostřední části vyšel lépe hráčkám Vinohrad, které využily rychlé přečíslení ke snižující brance. Ve 27. minutě prokázala důraz na brankovišti Königová a Chomutov znovu vedl o dvě branky. Úsek v polovině zápasu patřil jednoznačně hostům a v čase 30:14 bylo vyrovnáno. Vinohrady pokračovaly ve zlepšením výkonu a ve 34. minutě se poprvé dostaly do vedení. Severočešky odpověděly ve 38. minutě po krásné přesilovkové kombinaci a přesné trefě Havlínové.

Úvod třetí třetiny vyšel Chomutovu skvěle! Ve 14. vteřině se v přesilové hře prosadila Hýsková po krásném pasu Havlínové. Ve 27. vteřině mířila přesně Schoberová a domácí hráčky vedly 7:5! Chomutov hrál výborně a na hřišti ve třetí třetině dominoval! Odměna přišla v 55. minutě po důrazu Schoberové - 8:5! Čas 56:46 a nádherná akce po ose Voráčková - Königová - Hýsková, 9:5! Desátá branka i přes několik šancí nepadla a Severočešky dokráčely k zaslouženému vítězství 9:5.