07.10.2024 | Redakce KS

Muži přesvědčivě přehráli Plzeň!

DDQ Florbal Chomutov přivítal v 5. kole 1. ligy mužů na své palubovce nováčka FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň. Severočeši vstupovali do tohoto zápasu s vědomím, že je nutné zvítězit a odlepit se od spodku prvoligové tabulky.

A od úvodních vteřin Chomutov na hřišti dominoval a držel otěže zápasu pevně ve svých rukou. V 5. minutě otevřel skóre zápasu Jakub Holovej přesnou střelou na vzdálenější tyč. O čtyři minuty později našel Kellermann D. úplně volného Šulaje, který tahem zvýšil na 2:0. V následujících minutách patřil zápis o utkání trestům, ten poslední využila Plzeň ke snížení na 1:2.

Do druhé části vstoupil Chomutov výborně. Fator vystihl rozehrávku hostů a pro Rozsévače nebyl problém trefit prázdnou branku. Další obrovskou hrubku Plzně potrestal Zahraj a Severočeši kráčeli za jasnou výhrou. V polovině zápasu natáhl v přesilovce Martin a jeho projektil skončil až v síti - 5:1! Domácí tým byl jasně lepší a ojedinělé výpady hostů likvidoval spolehlivý Frühbauer.

Skóre se měnilo opět ve 47. minutě, kdy Bernas vystihl souhru Plzně a Halej se z brejku nemýlil. Čas 55:21 a oblíbená disciplína Adama Martina - branka z trestného střílení, 7:1. V 59. minutě se ze šťastné branky radovala Plzeň, kdy si obránce Chomutova srazil přihrávku do vlastní klece. Poslední definitivní razítko na tříbodovou výhru napsal Ondřej Halej, kterému daroval branku do prázdné klece hostů Adam Martin - 8:2.