14.10.2024 | Redakce KS

Chomutov nadělil hráčkám Panthers kanára!

V sobotu cestoval elitní tým žen do Rudné, kde se střetl s místními Panthers Praha. Panterky dokázaly v úvodu sezóny potrápit favority soutěže a na Chomutov nečekal snadný úkol.

Hostující hráčky vstoupily do utkání výborně. První branka padla v čase 4:57, Malecká vystihla rozehrávku domácích a vybídla Adrianu Hýskovou k úvodní trefě. Malecká byla při chuti a o 3 minuty později asistovala Cendelínové, která ranou k tyči zvýšila na 2:0. Chomutov byl jasně lepším týmem a ve 12. minutě vedl již 3:0. Produktivní obránkyně Michaela Voráčková mířila naprosto přesně. Ve 14. minutě se do obrovské šance dostaly i domácí hráčky, ale z brejku mířily vedle. V 17. minutě se objevila v tutovce Urbánková, ale v zakončení trestuhodně selhala. Úvodní část vyzněla jednoznačným poměrem 3:0 pro Chomutov.

Druhá třetina bylo dlouho bojem o další branku. Chomutov měl více ze hry a utkání měl pod kontrolou. Na gól se čekalo do času 35:12. Bálintová vybojovala balónek a její nepovedenou střelu dorazila Barbora Suková - 4:0! Ve 39. minutě vedly Severočešky 5:0, když do horního rohu mířila přesně Natálie Königová.

Do třetí třetiny si Chomutov přenesl přesilovou hru, ve které Radostová orazítkovala tyč. V čase 45:27 našla Suková B. volnou Petru Maleckou a ta zvýšila na populárního kanára. Ve zbytku zápasu se do velkým šancí dostala po samostatných akcích Havlínová, ale branku nevstřelila. Florbal Chomutov závěr zápasu zvládl a Klára Bocianová si připsala čisté konto.