14.10.2024 | Redakce KS, foto: flickr FbC Respect Hradec Králové

Přestřelka v Hradci pro domácí celek!

DDQ Florbal Chomutov zajížděl v rámci 6. kola na půdu týmu FbC Respect Hradec Králové. Hradec vstoupil do sezóny výborně, když ovládl první tři kola nového ročníku. V následujících dvou zápasech přišel výsledkový útlum a dvě porážky. Hradec je nejofenzivnějším celkem soutěže a zároveň v zápasech žádného jiného týmu nepadlo více branek. V duelech Hradce padá průměrně více jak 13 branek, zápas s Chomutovem tuto kvótu naplnil již v 51. minutě.

DDQ Florbal Chomutov nevstoupil do utkání vůbec dobře a Hradec po pěti minutách vedl 2:0. V minutě dvanácté se domácí radovali již ze čtvrté branky v zápase a na světelné tabuli svítilo skóre 4:0. Chomutov se v první části brankově neprosadil a v prostředním dějství měl co napravovat.

Druhou třetinu začali Severočeši mnohem lépe a v čase 22:33 se po hezké souhře prosadil Jakub Holovej. Ve 26. minutě se prosadil v oslabení Ondřej Halej a Chomutov byl rázem zpět ve hře. Hradec odpověděl za necelé dvě minuty z hole Velce po obrovském nedůrazu v obraně. Poslední slovo v této části měli domácí hráči a do šaten si odnesli vedení 6:2.

Ve třetí třetině viděli diváci doslova brankostroj. Nejprve se prosadil dvakrát Hradec. Za Chomutov kontroval Adam Martin v jeho skvostné disciplíně. Následovala branka Gregora v přesilové hře a odpověď Fatora brankou ze samostatného úniku. Následovalo čtyřminutové vyloučení za nesportovní chování a červená karta pro trenéra Bociana. V přesilové hře se dvakrát prosadili domácí a jednou hosté zásluhou šťastné vlastní branky. V 57. minutě výborně napadal Holovej a připravil branku Nachtmannovi - 6:11. Poslední slovo si vzal domácí celek a porazil Chomutov 12:6.