30.09.2024 | Redakce KS

Exsuperligové BUTCHIS bylo nad síly Chomutova!

V neděli 29. září vyjížděl elitní tým mužů k utkání 4. kola na půdu exsuperligového celku - BUTCHIS. Pražané budou dle předpokladů patřit k hlavním favoritů celé soutěže.

DDQ Florbal Chomutov vstoupil do zápasu aktivně a od prvních chvil se držel na balonku. První obrovskou šanci měl domácí celek na konci druhé minuty, i přes radost hráčů BUTCHISU se o branku nejednalo. Změna skóre nastala až v 8. minutě, když Veleta prostřelil Chabra. Na vyrovnání se čekalo pouze dvě minuty, kdy se prosadil Ondřej Halej. Na hřišti byl k vidění svižný zápas se šancemi na obou stranách. V 15. minutě se radoval opět domácí celek, zásluhou hosta z Tatranu Střešovice - Matěje Čelakovského.

Druhá třetina nabídla opět vyrovnaný florbal. Oba týmy dostaly výhodu přesilové hry, kterou nevyužily. Produktivní v prostředním dějství byl pouze domácí BUTCHIS, který se zásluhou Šubrta a Černého dostal do vedení o tři branky.

Vstup do třetí části vyšel opět lépe domácím, když se podruhé v utkání prosadil kanonýr Černý. Chomutov reagoval snižující brankou Jakuba Holoveje. Za další dvě minuty vedl BUTCHIS opět o čtyři a šance na zvrat byla minimální. V 54. minutě byl vyloučen Holovej a minutu poté se k trestnému střílení postavil Černý, kterého výborně vychytal Chabr. V závěrečné pětiminutovce již branka nepadla a Chomutov tak podlehl BUTCHISU 2:6.