před 2 dny | Redakce KS

Budějovice si odvezly z Chomutova desítku!

V sobotu 19. října přivítal "A" tým mužů na domácí palubovce České Budějovice. Oba celky se pohybovaly v tabulce kolem desátého místa a potřebovaly po nepovedeném úvodu sezóny bodovat.

DDQ Florbal Chomutov vstoupil do zápasu skvěle a již po 73 vteřinách vedl 1:0 zásluhou dalekonosné střely Zahraje. V čase 1:56 to po brance Carvana bylo 2:0! Chomutov na hřišti dominoval a v 8. minutě prostřelil bezmocného Švehlu obránce Erich Kellermann přesnou ranou od mantinelu. V minutě dvanácté našel Fator volného Adama Martina, ten zachoval chladnou hlavu a střelou z otočky zvýšil na 4:0. Fantastickou třetinu v podání Severočechů uzavřel Halej, který dorážkou zakončil rychlý protiútok domácího celku.

Jestli něco Chomutovu v letošní sezóně nejde, tak je to udržet vysoké vedení. V prvním kole Chomutov ztratil vedení 3:0, proti Náchodu dokonce 7:1. A historie se opakovala i proti Jihočechům. Po dvou přesných zásazích Vlčka a jednom Sedláka, vedl domácí tým pouze 5:3. Ve 39. minutě se po výborné přihrávce Haleje před první tyčí prosadil produktivní zadák Fator, ale poslední slovo v prostřední části měl hostující celek a snížil na 4:6.

V čase 46:18 bylo dokonce vyrovnáno a Budějovice byly zpátky ve hře! Klíčová branka zápasu padla ve 49. minutě. Holovej natáhl od mantinelu a jeho tečovaná střela skončila až v brance. Závěr zápasu už Chomutov zcela ovládl. Jakub Holovej koncovku zápasu režíroval, když nejprve parádně uvolnil Haleje, a poté se sám přesnou ranou ke vzdálenější tyči prosadil. O jubilejní desátý zásah se postaralo duo Halej - Martin, když druhý jmenovaný využil nabídky svého parťáka a trefil se do opuštěné klece - 10:6.