Oficiální web florbalového klubu Chomutov
15.05.2017 | Redakce, foto: Roman Dušek (www.mazlik.net)

Zůstávají trenéři i hráči! Chomutov chce v první lize sázet na úspěšný tým

Zůstávají trenéři i hráči! Chomutov chce v první lize sázet na úspěšný tým
C H O M U T O V - Uplynul už více než týden od rozhodujícího utkání baráže a v Chomutově se již naplno rozjely přípravy na historicky první prvoligovou sezónu! Potvrzeno zatím bylo, že tým i nadále povede trenérská dvojice Martin Bocian - Filip Nový. Ani v hráčském kádru se nedají očekávat žádné velké změny. Tým, který si postup vybojoval, chce klub jen vhodně doplnit.

Do první ligy se stejnými trenéry

Zatímco hráči po dlouhé a úspěšné sezóně odpočívají a užívají si stále probíhajících oslav, vedení klubu již pilně plánuje přípravu na první prvoligovou sezónu ve své historii. Hlavní zpráva, která zatím zevnitř týmu zní: žádné velké personální veletoče. Pokračovat bude úspěšná spolupráce trenérského dua Bocian - Nový, které se dalo dohromady ve druhé polovině sezóny.

Sázka na vlastní hráče

Oba trenéři se shodli, že nechtějí do postupového týmu, ve kterém funguje výborná atmosféra, nijak zvlášť zasahovat. Přesto se několik příchodů očekávat dá. Cílem je hlavně rozšířit sestavu a posílit o typy hráčů, které dosud mohly chybět. Téměř výhradně by se mělo jednat o hráče se vztahem ke klubu a kteří zde buď v mládežnických týmech nebo mužské kategorii dříve působili a nebo hráče z nejbližšího okolí, kteří prostředí klubu dobře znají.

Přípravu odstartuje turnaj HDT Cup v Karlových Varech

S ohledem na extrémně dlouhou a náročnou sezónu si v tuto chvíli hráči užívají zaslouženého volna a příprava oficiálně odstartuje 1. června. Tým ji zahájí netradičně, skvěle obsazeným turnajem HDT Cup v Karlových Varech, kde by se celý širší kádr, včetně nejlepších juniorů, měl poměřit zejména s některými budoucími prvoligovými soupeři. Účast přislíbil však také minimálně jeden Superligový celek. Cílem je během prvního víkendu otestovat celou třicítku hráčů vstupujících do letní přípravy.

Další informace z průběhu příprav na první ligu budeme pravidelně přinášet.

Generální partneři

Hlavní partneři