22.03.2024 | Redakce KS

Série srovnána! O postupujicím rozhodne zápas v Dobrušce!

Elitní tým žen rozehrál semifinálovou sérii na půdě jednoznačně nejlepšího celku po základní části 1. ligy žen. FBC Dobruška držela neuvěřitelnou sérii, když v letošní sezóně nepoznala ve 27 zápasech pocit porážky. Na oba celky čekala bouřlivá atmosféra. V Dobrušce atakovala návštěvnost 500 diváků, v Chomutově ji dokonce překonala! Oba celky dokázaly vyhrát ve venkovních zápasech a o postupujícím se tak rozhodne v sobotu v Dobrušce.

Ženy vstoupily do semifinálových bojů skvěle a od úvodu překvapily zaplněnou halu dominancí na balónku a individuální kvalitou. Domácímu týmu dělalo obrovské problémy duo Havlínová - Malecká. Obě hráčky oplývaly aktivitou a byly prakticky neudržitelné. V čase 7:17 se krásnou individuální akcí prosadila právě Nela Havlínová a otevřela brankový účet semifinále - 1:0! Chomutov byl jednoznačně lepší a dostával se do velkého množství šancí. Branka padla bohužel na druhé straně. V čase 15:56 se po standardní situaci z rohu prosadila na malém brankovišti domácí Eimannová a vyrovnala na 1:1! Za necelou minutu se na sólo přes celé hřiště vydala Petra Malecká a míček dotlačila až do branky - 2:1! V čase 17:01 byla vyloučena brankářka domácích a hostující hráčky měly možnost početní výhody. První přesilovou hru zvládl Chomutov fantasticky, když Adriana Hýsková prostřelila brankářku na bližší tyč - 3:1! Skvělý úvod semifinále pro Florbal Chomutov.

Do druhé třetiny vstoupila Dobruška aktivněji a střílela na Bocianovou prakticky ze všech pozic, hostující obrana odolávala. Ve 29. minutě vyrobil Chomutov obrovskou hrubku v rozehrávce a Dobruška trestala - 3:2! Zaplněná hala bouřila, ale Chomutov dále poctivě pracoval. Během necelé minuty skončily na zemi hned čtyři hráčky Chomutova. Do obrovské šance se dostala Rázková, Špačková kryla. Ve 34. minutě byla hodně sporně vyloučena Hýsková, obranná čtveřice v čele s Bocianovou pracovala fantasticky. V čase 36:50 umlčela celou halu Nela Fojtíková, která po přihrávce Malecké proběhla na střed hřiště a mířila přesně k tyči - 4:2! Odpověď domácího celku přišla prakticky okamžitě a domácí hráčky byly zpět ve hře - 4:3! Do tutovky se chvilku poté řítila Pilíková, ale zakončení se jí nevydařilo. Zbytek třetiny strávil Chomutov na balonku a drama mělo vrcholit v závěrečné třetině.

Dobruška se snažila střílet ze všech pozic, ale Chomutov fantasticky blokoval! Na branku Bocianové prošlo za celou třetí třetinu pouze 6 střel! Emoce na hřišti sílily po zákrocích na Maleckou a Hýskovou. Chomutov závěr zvládl a slavil první výhru v sérii!

Druhý zápas na půdě Chomutova vypadal jako den a noc. Domácímu celku chyběla energie a na palubovce se odehrávala vyrovnaná bitva. Po několika nadějných šancích Chomutova se skóre měnilo až v 18. minutě. V čase 17:27 byly domácí hráčky nedůrazné v prostoru své branky a skóre zápasu tentokrát otevřela Dobruška zásluhou Kyškové - 0:1! Na druhou branku se čekalo až do času 34:23, když byla Bocianová překonána tečí z bezprostřední blízkosti - 0:2! Severočešky tlačily, ale kýžená branka padla až ve třetí třetině v čase 42:56 z hole Havlínové - 1:2. Chomutov vycítil šanci a v 52. minutě dostal výhodu přesilové hry. Obléhání ke vstřelené brance nevedlo, po skončení přesilovky utekla do brejku Bartošová a zvýšila na 3:1 pro hosty! Naději vykřesala bomba Pilíkové a snížení na 2:3. Závěrečných 57 vteřin si Dobruška pohlídala a srovnala sérii na 1:1.