21.03.2024 | Redakce KS

Ženy čeká historické semifinále! V neděli hrají doma!

Ženy Florbalu Chomutov pokračují ve své historické sezóně. Po výborné základní části, kde se umístily na skvělém druhém místě, jsou již v semifinále play off a pouhý jeden krok od přímé bitvy o ČEZ Extraligu. Chomutov měl v předkole volný los, následně v osmifinále play off vyřadil poměrem 2:0 na zápasy rivala z Ústí, když obě utkání zcela ovládl. Ve čtvrtfinále čekala na Severočešky Mladá Boleslav. I tuto sérii dokázal Florbal Chomutov po výhrách 7:3 a 6:3 ovládnout 2:0 na zápasy a poprvé v historii postoupil do semifinále.

Semifinálové boje začne Chomutov v sobotu od 20:00 na půdě nejlepšího celku 1. ligy žen - FBC Dobrušky. Odveta se pak uskuteční v MSH v Chomutově v neděli od 16:00! Série se hraje na dva vítězné zápasy.

FBC Dobruška je kometou 1. ligy žen. Základní část skupiny východ zcela ovládla, když vyhrála všech 22 zápasů! Celková bilance i s play off zní 27 zápasů - 26 výher - 1 prohra v prodloužení. Hráčky Dobrušky tak v 60 minutách nepoznaly v sezóně ani jednu porážku!

Florbal Chomutov spoléhá v letošní sezóně na široký kádr. V základní části ovládla produktivitu Adriana Hýsková, které sekundovaly Laura Vytrhlíková a Viktorie Rázková. Produktivitu obránkyň v celé soutěži si podmanila Petra Malecká. V play off odehrál Chomutov 4 zápasy a nenašel v nich přemožitele. Již deset kanadských bodů nasbírala Laura Vytrhlíková. Pouze o bod méně získaly produktivní Petra Malecká a Adriana Hýsková. Vyřazovací část zastihla ve výborné formě i Simonu Pilíkovou a Veroniku Bímovou.

V Dobrušce čeká na ženy Florbalu Chomutov nejbouřlivější atmosféra v českém florbale. Pevně věříme, že i v Chomutově dokážete udělat výbornou atmosféru, která požene ženy blíže k historickému finále.
Zápas v Chomutově začíná v 16:00. Vstupné je 50 korun.