Chomutov veze z Plzně důležitou výhru, základní část se blíží ke konci!

C H O M U T O V - Do konce základní části už zbývá pouze několik kol a všechny týmy Národní ligy začínají pomalu ladit formu před rozhodující částí sezóny. Florbalisté Chomutova tentokrát zvládli náročné a dramatické utkání na hřišti třetí Plzně a vyhráli poměrem 5:4. Díky tomu se stále drží v kontaktu s nejužší špičkou ligy.
19.kolo, sobota 4.2.2017, 18:00
FbC Plzeň
-
4:5 (1:1, 1:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 9. Linc (Täuber), 26. Kleiner, 43. Kleiner (Němeček), 58. Němeček (Linc) - 19. Kopp (Štěrba), 25. T. Fiala (Chocholoušek), 29. L. Fiala (T. Fiala), 38. Chocholoušek (L. Fiala), 54. Chocholoušek (T. Fiala).
Rozhodčí: Pěnička, Šafář. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 22:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5.
FbC Plzeň: Ščurko - Štejr, Paďourek, Nicklas, Kubeš, Šůs, Rybnikár, Linc, Khek, Zábran, Fencl, Lapuník, Ševčík, Němeček, Täuber (C), Němeček, Hoferek, Kleiner
Florbal Chomutov: Šantora - Pačmag, Turek, Šarša (C), Šnábl, Šulc, Klíma - Jäschke, Fokt, Pastor - Chocholoušek, T. Fiala, L. Fiala - Kopp, Bejček, Štěrba - Andrle

Chomutov získal důležité body a je v TOP 5!

Florbalisté Chomutova se vydali první únorovou sobotu na palubovku týmu FbC Plzeň. V první části ligy dokázali florbalisté Chomutova na domácí palubovce Plzeň přehrát 11:6. Odvetný zápas byl velmi vyrovnaný, bojovalo se do posledních sil. Vítězství získal zaslouženě Chomutov poměrem 5:4.

Průběh utkání: FbC Plzeň X Florbal Chomutov

Oba soupeři vstoupili do zápasu v klidném tempu. První otevřel skóre domácí útočník Linc v 9. minutě, natož v 19. minutě vyrovnal Kopp díky přihrávce Štěrby.

Chomutov se vrátil na palubovku po první třetině ve velkém stylu. Soupeře zaskočil svou ofenzivou, která Chomutovu přinesla 3 góly a vedení v zápasu. Plzeň atakovala chomutovskou branku během druhé třetiny pouze jednou.

Do poslední třetiny nastoupila Plzeň s jasným cílem, a to vyrovnat zápasové skóre. Ve 43. minutě se před chomutovskou brankou prosadil Kleiner a stáhl vedení Chomutova na jednu branku na stav 3:4. V 54. minutě následovala rychlá akce chomutovského ofenzivního dua Marek Chocholoušek - Tomáš Fiala a bylo to 3:5. Plzeň se s prohrou smířit nechtěla - v 58. minutě posunula zápas opět o něco blíž k prodloužení na stav 5:4.

Do konce utkání se nic nezměnilo, a tak se Chomutov radoval z výhry a zisku 3 bodů do vyrovnané tabulky Národní ligy.

16. kolo Národní ligy: Florbal Chomutov X FBC DDM Kati Kadaň A

V sobotu 11. února se bude v Městské sportovní hale v Chomutově hrát dohrávka 16. kola Národní ligy - divize západ. Na palubovce Chomutova se odehraje Podkrušnohorské derby, jelikož domácí se střetnou se soupeřem z nedaleka - Katy Kadaň a to od 19:00! Kdo bude králem okresu? To se dozvíte už v sobotu, buďte u toho!

Odkaz na online přenos utkání

20. kolo Národní ligy: Florbal Chomutov X TJ Sokol Jaroměř

V neděli 12. února se odehraje na domácí palubovce Chomutova klasický program Národní ligy, a to její 20. kolo. Chomutov bude hostit tým TJ Sokol Jaroměř, se kterým má shodný počet bodů v ligové tabulce (32 bodů). Tento atraktivní zápas odstartuje v 15:30. Do konce základní části ligy zbývá pár kol, přijďte domácí tým podpořit!

Jakub Šimek (FbC Plzeň): „V zápase jsme nesplnili cíle, které jsme si předtím stanovili, naši důležití hráči předvedli výkon na 50% svých možností, k tomu jsme přidali časté individuální chyby. Další faktor byly neproměněné přesilovky, kterých jsme měli víc než dost. Naopak zápas ukázal v dobrém světle některé naše mladé hráč. Gratuluji soupeři, přeji jim hodně štěstí do playoff, děkuji pořadatelům a fanouškům.“

Martin Bocian (Florbal Chomutov): „Děkujeme soupeři za kvalitní utkání, věřím že i diváci si přišli na své, zvládli jsme ho především díky bojovnosti a přehledu v rozhodujících momentech. Přesto jsme vyprodukovali spoustu chyb, ze kterých se musíme pro příště poučit.“