08.04.2024 | Redakce KS

Historická jízda žen skončila v semifinále!

Napínavá semifinálová série s týmem FBC Dobruška dospěla až do rozhodujícího zápasu, který se odehrál v sobotu 30. března v Dobrušce. Zápas o vše měl fantastickou diváckou kulisu. Přervaná hala viděla neuvěřitelně vyrovnanou bitvu se šťastným koncem pro domácí celek.

Do zápasu vstoupil mnohem lépe hostující Chomutov a v úvodní třetině dominoval na balonku. Aktivitou oplývala Malecká, která během jednoho střídání vyslala tři střelecké pokusy! Obrovské problémy dělala domácí obraně Rázková, která se výborně orientovala v okolí branky. V 9. minutě nebezpečně pálila Voráčková a její pokus vytáhla Špačková jen konečky prstů. Domácí celek hrozil střílenými přihrávkami do brankoviště, ale obrana Severočešek pracovala v celé sérii výborně. V 18. minutě hledala nebezpečně Suková B. na středu volnou Fojtíkovou, Špačková její slabý pokus kryla.

Největší šance zápasu přišla hned v úvodu druhé třetiny. Rázková výborně povodila obránkyni domácích a našla v tutové šanci Fojtíkovou, její střela do opuštěné klece skončila pouze na břevně. Chomutov byl na hřišti jednoznačně lepším týmem a v čase 26:27 se konečně dočkal! Adriana Hýsková nedala Špačkové šanci a otevřela skóre zápasu! Chomutov hnán fantastickou podporou svých více jak 70 fanoušků mohl přidat další branku, ale Havlínovou vychytala výborná Špačková. V čase 32:09 přišla pro Severočešky ledová sprcha. Chvilková nekoncentrovanost obrany, přihrávka před brankoviště a začínalo se znovu - 1:1! Na hřišti se hodně přitvrdilo a v této fázi zápasu se střídaly oba týmy ve velkých šancích.

Úvod třetí třetiny se Chomutovu hrubě nevydařil. Další rozehrávka z rohu a branka z hole Fleglové - 1:2! Nad Chomutovem visela hrozba konce sezóny a parta trenéra Skuhrovce se rvala o každý centimetr palubovky. Hostující hráčky se snažily, ale chyběl klid v zakončení. V čase 58:13 přišla jedna z posledních šancích. Dobruška hrála v šesti hráčkách a putovala na trestnou lavici. Emoce gradovaly v poslední půlminutě. Chomutov odvolal brankářku a Dobruška se v brejku hnala na opuštěnou branku, Malecká na poslední chvíli odebrala balónek a za 3 vteřiny našla na druhé straně hřiště v tutovce Hýskovou, která mířila jen do boku branky. Dobruška se zuby nehty ubránila a slavila postup do finále. Florbal Chomutov zakončil svoji jízdu prohrou v rozhodujícím zápase semifinále.