5.kolo, neděle 23.10.2011, 15:00
-
FLK TJ Slavoj Tachov
10:6 (3:4, 1:1, 6:1)
Branky a nahrávky: 3. Nový, 6. Nepovím (Mimra), 8. Kämpf (Morava), 32. Kämpf (Nepovím), 41. Štěrba (Novotný), 47. Dudek (Boháček), 49. Morava (Kämpf), 55. Morava, 55. Štěrba (Mimra), 59. Bendl.
Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 44:21. Průběh utkání: 3:0, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6, 10:6.
Florbal Chomutov: Burda - Pačmag, Kešner, Dudek, Novotný - Morava, Fokt, Kämpf - Nepovím, Mimra, Štěrba - Bendl, Boháček, Nový (C)
FLK TJ Slavoj Tachov: Krysl - Rybář, Linka, Basch, Flor, Mareš (C), Sedlák, Švejda, Vrba, Balý, Mička, Klištaň, Sibal

Hráči Chomutova nastoupili proti Tachovu s aktivní hrou, která jim brzy přinesla úspěch. Skóre otevřel ve 3.minutě kapitán Filip Nový a další dvě přesné trefy přidali Petr Nepovím a Tomáš Kämpf. V 8.minutě tak svítilo na tabuli skóre 3:0 a na hřišti se nejevil žádný náznak komplikací. Zdání však klamalo, domácí začali kupit chyby a soupeř je trestal. Do první přestávky dokonce stihl zvrátit výsledek na 3:4 ve svůj prospěch!

Po přestávce domácí opět přidali a začali přebírat iniciativu. Když už se podařilo vyrovnat v polovině zápasu druhou trefou Tomáše Kämpfa na 4:4, darovali domácí svému sokovi přesilovou hru a v ní inkasovali šestý gól - 4:5. Tímto výsledkem se oba celky rozešly do šaten po druhé třetině.

Hned v úvodu poslední části se scénář opakoval. Nejprve na 5:5 srovnal Jakub Štěrba, aby se soupeř do dvou minut znovu ujal vedení 5:6. V této době prokázali domácí velkou vůli a definitivní zvrat přišel v rozmezí 47. - 49. minuty. Nejprve přesnou střelou srovnal David Dudek na 6:6 a o chvíli později obrat dokonal Martin Morava - 7:6. V závěru museli Tachovští florbalisté hru otevřít a vzniklých okének využili opět Martin Morava, Jakub Štěrba a Michal Bendl na konečných 10:6.

Martin Bocian (Chomutov): Utkání jsme si sami zkomplikovali. Po vydařeném začátku jsme museli velmi bojovat. Rozhodovala až poslední třetina. Kvalitní zápas ze strany obou tzýmů.

Vladimír Balý (Tachov): Velice dobrý zápas v dobrém tempu.Dvě třetiny jsme byli vyrovnaným soupeřem.Ve 3.části se projevila převaha domácích a také zranění a tak 3 body zůstali na domácí půdě