08.03.2022 | Lenka Láryšová, foto: Vladimír Kapuš

Ženy v play-off končí! V cestě je zastavily pražské Black Angels

C H O M U T O V - Ženy o víkendu odehrály osmifinále play-off první ligy žen. Po zdařeném 1. kole, kde jednoznačně porazily Banes Florbal Soběslav, v osmifinále je čekal tvrdší oříšek v podobě Black Angels. V prvním zápase se naše hráčky absolutně nechytly (0:8). Druhé utkání bylo mnohem vyrovnanější. Zápas nakonec ženy prohrály 2:3, čímž skončila jejich letošní sezóna.

Bojovnost tentokrát nestačila

V osmifinále čekaly chomutovské ženy soupeřky z Black Angels. Přestože tento tým postoupil do play-off ze čtvrtého místa, ženy s nimi měly v této sezóně vyrovnanou bilanci. V prvním utkání základní části zvítězily pražské soupeřky, ale druhý zápas ovládly naopak Chomutovské. Tudíž se daly očekávat dosti vyrovnané boje a i snad možnost třetího rozhodujícího zápasu. Výsledek prvního zápasu ale hovořil zcela jinak. Přestože v první třetině diváci mohli vidět nevyužité šance na obou stranách, svou střeleckou smůlu jako první prolomily pražské hráčky, které po 18. minutách vedly 0:2. Před koncem třetiny dostaly příležitost hráčky Chomutova díky přesilové hře. Tu ale nevyužily. Obdobnou příležitost hned vzápětí dostaly i soupeřky. Ty se svou šancí naložily mnohem zodpovědněji a navýšily své vedení na 0:3. O šest minut později dokonce na 0:4. Chomutovské bojovnice za tohoto nepříznivého stavu začaly chodit mnohem agresivněji do osobních soubojů, ale přesto se těžko dostávaly do brankových šancí. Zato domácí využívaly každou příležitost, kterou jim soupeřky svou chybou poskytly. Nakonec florbalistky domů do Chomutova odjížděly s prohrou 0:8.

Jako krásné gesto vzhledem k aktuální situaci se oba týmy dohodly na sbírce "Podpora pro Ukrajinu", v rámci které bylo vybráno 2797 Kč!

Nový den, nový zápas, nový začátek. I přes nepříznivý předešlý den, ženy stále měly šanci tuto sérii posunout do třetího rozhodujícího duelu, a tak se k tomu také v neděli na domácí půdě postavily. První třetinu započaly mnohem lépe než v Praze. Přestože nepadaly branky, padaly tresty, ale ani jeden z týmů nedokázal svou početní výhodu zúročit. Ve stejném duchu byla i druhá třetina a na první branku se stále čekalo. Padla až ve 34. minutě za záda Brandejské, avšak domácí hráčky za podpory úžasných diváků o deset minut později prostřelily i pražskou Hanu Kuchařovou. V poslední třetině šlo o všechno. Na jedné straně tým, který chce sérii prodloužit a na druhé straně tým, který naopak sérii chce již ukončit. Sváděly se nelítostné boje, a přestože domácí do toho daly úplně všechno, nepodařilo se jim zápas dovést do vítězného konce. Prohrály těsně o jednu branku - 2:3.