14.03.2017 | Lenka Láryšová, foto: Roman Dušek

Ženám skončila sezona, Plzeň je v play-off jednoznačně porazila

C H O M U T O V - Ženy tento víkend odehrály dvě utkání v rámci play-off 1. ligy žen. Do těchto duelů si je za soupeře vybrala FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň, která skončila na třetím místě tabulky. V sobotu vyjely ženy do Plzně, kde jim soupeřky nedaly šanci. Florbal Chomutov prohrál 0:11. V neděli naopak chomutovské ženy vyzvaly plzeňské hráčky na domácí palubovce, kde jim zatopily pod kotlem, ale i tak prohrály 3:7.

Plzeň Chomutovu nedala šanci

V Plzni k utkání hráčky nastoupily v 18 hodin. Pro chomutovské hráčky to nebyl dvakrát příjemný čas, obzvlášť když se k němu přidaly necelé dvě hodiny cestování tam a zpět. Chomutovské ženy začaly aktivně, hned v prvních deseti vteřinách se dostaly ke střele, která ale šla za branku. V tu chvíli se ale soupeřky rozjely a střílely na branku dost zhurta. Ve světlých momentech se do útoku dostaly i chomutovské hráčky, ale buď následovalo ztracení míčku na půlce, nebo zneškodnění jejich útočného pokusu dobře fungující obranou na straně Slavie. Přesto, že se hrálo ve vysokém tempu i obrana našeho ženského celku fungovala velice dobře. Až v 15. minutě přišla první branka ze strany plzeňských. Domácí do konce třetiny byly v drtivém náporu, ale gólmanka Štěpánová velice dobře svůj tým podržela a vychytala několik zásadních situací.

Druhá třetina začala velice drtivě. Jakmile plzeňské ženy vyhrály buly, míčku se vzdaly jen velice výjimečně. Všude byly rychleji, všude byly přesnější a aktivnější. Během pár minut byl stav 0:3. Po vyloučení Kamily Egermaierové si ženy velice dobře počínaly při oslabení. Plzeň se nedostala vůbec ke střele, dokonce se chvíli hrálo i v plzeňském obranném rohu. Pak ale přišla chyba při střídání, čehož využily domácí hráčky a i přes snahy gólmanky Štěpánové padl čtvrtý gól do chomutovské branky. Do konce třetiny Slavia navýšila na 0:6. Jedinou změnou ve třetí třetině byla výměna gólmanek, kdy namísto Štěpánové nastoupila Lerchová. Tempo zůstalo stejné, ale skóre se měnilo velice rychle. Plzeň přejela Chomutov vysoko, 0:11. Velice nepříznivé byly i počty střel, kdy Chomutov za celých 60 minut vystřelil pouze pětkrát, zatímco Plzeňandy celkem jednačtyřicetkrát.

Ve druhém zápase se snažily ženy o aktivnější výkon

Druhý duel začaly ženy na domácí palubovce velice dobře. Doslova se oklepaly z předešlého dne, kdy si ani neškrtly, a vlítly na plzeňské hráčky jako zcela nový tým. Ve třetí minutě dokonce došlo k vedení 1:0 díky výborné práci na hokejce, kterou předvedla Dominika Klímová. Po této střele chvíli Plzeň zatápěla domácím v obraně, ale jakmile se chomutovské dračice dostaly na míček, zahájily útok, který skončil šťastnou brankou Viktorie Schoberové. Florbal Chomutov vedl! Pak ale přišla schovaná střela, když až rozvlněná síťka všechny upozornila, kde se míček nachází. Šancí na srovnání se vyskytlo hned několik, dokonce kapitánka Slavie naštěstí netrefila prázdnou branku, ale přesto aktivita přinesla ovoce a první část skončila nerozhodně 2:2.

Hned při nástupu do druhé třetiny přišel šok pro domácí hráčky, ale i pro domácí fanoušky, Plzeň totiž začala otáčet vývoj utkání a vedla 2:3, hned na no to dokonce 2:4. Domácí hráčky se snažily utkání opět ovládnout, skvěle bránily, blokovaly střely, podnikaly úniky na branku soupeřek, ale to štěstí tam chybělo. Ve 39. minutě ale přece jen slunce vysvitlo a díky spoluprací Kamily Egermaierové a Jitky Beránkové bylo snížení na 3:4. Plzeň si ale vzala těsně před koncem zpět své dvoubrankové vedení. V poslední třetině si jen Plzeň potvrdila své vedení tím, že navýšila na 3:7. Chomutovské hráčky šly již na krev a hodlaly na hřišti nechat všechno. K brance jejich úsilí sice nevedlo, ale přesto na sebe ženy mohly být hrdé, jelikož zcela zapomněly na předchozí prohru a soupeřkám nedaly nic zadarmo.<

Ženám těmito duely skončila sezóna. V tabulce skončily sedmé a v rámci play-off vypadly v předkole. Teď si ženy mohou na chvíli naordinovat "klídek" a poté je bude s největší pravděpodobností čekat letní a celková příprava na další sezonu.