V sobotu přijede do Chomutova Liberec, bude z toho dvouciferná výhra?

C H O M U T O V - Posílená sestava chomutovských florbalistů nastoupí v sobotu 10. prosince na domácí palubovce po triumfu ve Strakonicích, kde vyhráli vysokým skóre 11:3. Sobotními soupeři Chomutova budou hráči FBC Panthers Liberec, kteří jsou na jedenáctém, předposledním místě ligové tabulky. Duel 13. kola Národní ligy se rozehraje v 18:00, buďte u toho!

Získá Chomutov další triumf nebo Liberec překvapí?

Florbalisté Chomutova si v minulém víkendu spravili chuť po těsné prohře 6:5 s Královým Dvorem, kterou inkasovali 26. listopadu na domácí palubovce. Florbal Chomutov jel v neděli 4. prosince na palubovku Strakonic. Už od první třetiny Chomutov bez větších problémů soupeři vzdoroval a vedl utkání tak, jak chtěl. V druhé třetině už měli florbalisté Chomutova velmi slušný náskok 7:1. Nepříznivý stav utkání se pokoušeli domácí Strakonice zvrátit větší ofenzivou, ze které vzešly dvě branky, které nicméně domácím nepomohly. Chomutov dalšími čtyřmi brankami v poslední třetině podepsal ortel v podobě výhry 11:3 a zisku tří bodů.

Panterům se v posledních dvou kolech ligy vůbec nedařilo. Zápas proti poslední Kadani byl dlouho vyrovnaný, ale nakonec výhru ukořistila Kadaň. Při minulém hracím víkendu se Liberec postavil proti týmu TJ Sokol Mukařov a byla z toho vysoká prohra pro Pantery - 12:5.

Chomutov má z minulé sezóny s Libercem více než kladnou zápasovou bilanci. Při dvou zápasech se šlo sice vždy do prodloužení, ale pokaždé z toho byla zároveň i výhra 9:8 pro Chomutov.

Předzápasová statistika: Florbal Chomutov X FBC Panthers Liberec

Panteři z Liberce ukořistili prozatím tři výhry, zatímco Chomutov jich má na kontě už 7. U Liberce převládá počet obdržených branek nad brankami vstřelenými, čemuž odpovídá i předposlední místo v Národní lize - divize západ. Chomutov je silnější v přesilových hrách, Liberec o něco málo předčí Chomutov v oslabení, ve kterém je úspěšnější. V oslabení dokázal Liberec vstřelit i dvě branky. Nicméně s ofenzivnější a důraznějším Chomutovem bude mít Liberec sobotní zápas vážně těžký!