18.02.2024 | Redakce KS, foto: Pavel Doubek

Série prolomena! Z Vinohrad vezeme 3 body!

Florbal Chomutov cestoval v sobotu 17. února na půdu TJ Sokol Královské Vinohrady k bitvě o top 3 tabulky 1. ligy žen. Vinohrady jsou pro Severočešky jednoznačně nejméně oblíbeným soupeřem v lize a Chomutov je nedokázal už několik let porazit.

Utkání začal Chomutov kontrolou na balonku. První chybu v rozehrávce hostů trestala v čase 2:56 Máchalová a poslala SKV do vedení 1:0! Severočešky se rozjížděly pomaleji a v 10. minutě putovala na trestnou lavici Vytrhlíková. Hostující hráčky zahrály oslabení skvěle a v čase 13:09 se zásluhou Fojtíkové a její přízemní střely dočkaly vyrovnání - 1:1! Za pouhou půlminutku si vzalo SKV vedení zpět opět po střele Máchalové - 1:2! Elitní formace Chomutova si poté vytvořila velkou převahu, Kreisingerová domácí tým podržela. Hostující hráčky měly velkou převahu, ale v čase 17:57 pro ně přišla hodně studená sprcha. Po důrazu před brankářkou se prosadila Jirková - 1:3! V čase 19:32 byla vyloučena Mrázová a Chomutov si přenesl 92 vteřin přesilové hry do začátku 2. třetiny.

A s přesilovkou naložil Chomutov parádně! V čase 20:38 vymetla Nela Havlínová všechny pavučiny v brance a snížila na 2:3! Obrovská nekoncentrovanost zapříčila prakticky okamžitou odpověď Vinohrad - 2:4! Obě branky dělilo pouze 5 sekund. Hostující hráčky odpověděly fantastickou souhrou po ose Rázková - Havlínová - Königová - 3:4! Chomutov doplácel na fatální chyby jednotlivců, čas 22:36 a snadná branka pro Hladíkovou - 3:5! Tým ze severu Čech ukázal již po několikáté velké srdce, Havlínová přihrála na volnou Terezu Sukovou, která neměla problém se zakončením - 4:5! Tři bláznivé minuty nabídly 5 branek. Chomutov nepřestával! Malecká vyvezla balónek, posunula na Fojtíkovou a ta v čase 24:22 vyrovnala - 5:5! SKV nestíhalo a po faulu na Mock měl Chomutov další přesilovku. O minutu později faulovala Škvorová a hostující hráčky měly k dispozici 67 vteřin trvající přesilovku 5 na 3. Tu využila svojí přesnou ranou Petra Malecká a Chomutov poprvé vedl - 6:5! Hostující hráčky bohužel kupily v obraně jednu chybu za druhou a v čase 30:38 bylo opět vyrovnáno - 6:6! Na konci 33. minuty Chomutov opět vedl! Skvěle hrající Malecká všem utekla a našla nikým nehlídanou Hýskovou, která propálila Kreisingerovou - 7:6! V poslední minutě byla faulována Tereza Suková a Havlínová dostala výhodu trestného střílení. Nela Havlínová bohužel branku netrefila a Chomutov tak vedl po 40 minutách 7:6.

Třetí třetina začala fantasticky. Malecká proběhla celé hřiště a nekompromisně zakončila - 8:6! Ve 42. minutě byla vyloučena Suková a Vinohrady bojovaly o kontaktní branku. Hostující hráčky oslabení znovu fantasticky ubránily. Čas 44:48 a Chomutov vede o tři! Havlínová našla před brankou Pilíkovou a ta zvýšila na 9:6! Severočešky byly jednoznačně lepším týmem na palubovce a bojovaly o prolomení dlouhé série proher ve vzájemných zápasech. Chomutov hrál ve třetí třetině skvěle. Severočešky měly zápas pod kontrolou a desátou branku vstřelila po krásné přihrávce Malecké v samostatném úniku Tereza Suková - 10:6! V zápase už další branka nepadla a Chomutov dokráčel k velkému vítězství.