18.02.2024 | Redakce KS, foto: Pavel Doubek

Obrat Startu98 ukončil sen o výhře v základní části!

Po sobotním těžkém zápase a prolomení série proti SKV čekal na naše ženy další těžký duel. Na Jižním Městě nás čekalo utkání o první místo v tabulce proti Startu98. První vzájemné utkání urval těsně Chomutov a jen výhra za 3 body mohla oživit sen o vítězné základní části.

Utkání začalo opatrnou hrou z obou stran. Z první branky se v čase 4:06 radovaly domácí hráčky, když si obránkyně hostů srazila míček do vlastní sítě - 0:1. Chomutov se postupně osměloval a v čase 14:30 bylo vyrovnáno! Malecká našla na středu v ideální pozici Vytrhlíkovou, která ještě posunula na zakončující Adrianu Hýskovou - 1:1! Za půl minuty už Chomutov vedl! Střela Havlínové zapadla až za Držíkovou - 2:1! V 17. minutě vytáhla těžký zákrok Kotulová.

Druhou třetinu začal lépe Chomutov a v brejku se objevila Hýsková, Držíková jí vychytala. Na druhé straně zabránila jistému gólu Kotulová. V čase 26:10 už Chomutov vedl o dvě branky, když se znovu prosadila Adriana Hýsková - 3:1! Následující minuty přinesly florbal, kterému vládly obě brankářky. Největší šanci měla Voráčková, ale Držíková svůj tým znovu podržela. Chomutov udeřil až v čase 39:13, kdy po krásné sehrané standardní situaci přesně mířila Natálie Königová - 4:1!

Třetí třetinu začal Start98 skvěle a ve 25. vteřině vstřelil zásluhou Jiráskové branku naděje - 4:2! V čase 42:53 byla vyloučená Malecká a domácí hráčky její vyloučení potrestaly za 19 sekund z hole Škorpové - 4:3! V polovině třetí třetiny vytáhla zákrok snů Držíková, která zabránila jistému gólu z hole Havlínové. V 51. minutě se Severočešky konečně dočkaly po brance Terezy Sukové - 5:3! Start dále pokračoval ve zlepšeném výkonu a v 54. minutě opět snížil zásluhou Jiráskové - 5:4! Vyrovnání přišlo za 16 sekund z hole Lytorové a začínalo se znovu - 5:5! Sama na branku běžela Vytrhlíková, ale nedala. V 56. minutě nebezpečně pálila Voráčková. V čase 56:04 hrála hráčka Startu ze střídačky a Chomutov získal přesilovku. V 58. minutě měla Vytrhlíková další tutovku, ale znovu jí vychytala skvělá Držíková. Chomutov dřel a branka visela ve vzduchu. V čase 59:00 byla vyloučena Hýsková a obrovskou šanci k obratu dostal Start. Čtveřice hostů obětavě bránila a po 60 minutách platil stav 5:5.

Severočešky ubránily zbytek oslabení a obrovskou šanci měla Fojtíková. V prodloužení branka nepadla a následovaly nájezdy. Bitva o první místo gradovala.
Start branku vstřelil, Pilíková parádně odpověděla! Start nedal, Hýskové balónek utekl. Kotulová chytila, Morová neuspěla. Kotulová znovu úspěšná! Pilíková mohla rozhodnout, ale nedala. Start dal a Havlínová musela dát! A Držíkovou překonala! Mezerová i svůj třetí pokus proměnila, Havlínová odpověděla! Mezerová úspěšná i na čtvrtý pokus, Havlínová potřetí Držíkovou nepřekonala a Start si v bitvě o první místo připsal klíčové dva body - 5:6!