Muži dvakrát porazili Hattrick Brno, jejich šance na udržení 1. ligy stoupají

C H O M U T O V - Víkend muži strávili v Brně, kde bojovali o udržení v 1. lize mužů. V prvním zápase šel do vedení Chomutov, ale po první třetině byl stav 1:1. Ve druhé dvacetiminutovce Chomutov měl náskok 3:1 a vedení již udržel. Nakonec muži zvítězili 6:3. Druhý zápas byl na branky trošku chudší, ale muži ho přes tlak brněnského soupeře ovládli, a to výsledkem 5:2.

Dvě jasné výhry a muži jsou na koni

Muži první dva zápasy odehráli na palubovce Hattrick Brno. Obě utkání byla velice vyrovnaná a pro diváky jistě atraktivní. Do prvního vedení šli chomutovští hráči, kdy na 1:0 vstřelil branku Vít Andrle. Vedení ale dlouho nevydrželo a o dvě minuty později již bylo srovnáno Davidem Hauserem. V počátku druhé části se opět projevila chomutovská síla a na 2:1 poslal svůj tým Petr Linc. Po této brance následovala dlouhá pauza bez nebezpečných střel, bez branek. Třetí chomutovský gól padl až v 36. minutě a zasloužila se o něj dvojice Štěrba – Bernas. Poslední část nesla příslib příznivého vývoje pro hosty, jelikož v počátku 52. minuty se podruhé trefil Petr Linc. Na čtvrtou chomutovskou branku po dlouhé době našlo odpověď i Brno a Matěj Hronek snížil na 4:2. Po tomto gólu hra krapet stagnovala, ale v 57. minutě šel Chomutov do tříbrankového vedení. Po důležitém gólu Petra Pastora přišla ale chyba obránců a Brněnští tak snížili na 5:3. V závěru zápasu se ještě stihla prosadit známá chomutovská dvojice Pastor – Linc a muži tak získali první výhru, 6:3.

Druhé utkání začalo krapet nejistě. Oba týmy měly své šance, ale úspěšné vstřelení branky to nikomu nepřineslo. Tudíž po dvaceti minutách to vypadalo, jakoby zápas ještě nezačal. Až ve druhé třetině se oba celky rozstřílely. Jako první skórovalo domácí Brno, ale chomutovští hráči dlouho neotáleli a k úspěšné střelbě se přidali. Na 1:1 se prosadil Ondřej Šarša, na 2:1 Ondřej Kopp a na 3:1 přidal svou druhou branku opět Ondřej Šarša. Naši hráči po těchto rychlých brankách byli při chuti a ve svém výborném výkonu pokračovali dál. Ve 34. minutě přišla úspěšná souhra Pastor – Fokt, která přinesla vedení 4:1. Ze čtvrté branky se ale muži neradovali dlouho, jelikož po ní následovalo trestné střílení Brna, které úspěšně provedl Jakub Marek a snížil tak na 4:2. V poslední části měl více šancí brněnský soupeř, který dlouho držel Chomutováky v jejich obranném pásmu, k čemuž dopomohla i přesilová hra. Muži své oslabení ubránili a v 57. minutě výsledek pojistil svou výbornou trefou Ondřej Bejček. Hráči Florbalu Chomutov tak zvítězili 5:2 a na domácí půdě budou následující víkend pokračovat za stavu 2:0 na série.