11.02.2024 | Redakce KS

Kladno potvrdilo skvostnou formu a odvezlo si 3 body!

V sobotu 10. února se DDQ Florbal Chomutov představil v posledním domácím utkání v základní části. Severočeši přivítali v MSH Chomutov celek Kanonýři Kladno. Středočeši byli před zápasem týmem s nejlepší formou v lize a do play off budou oprávněně vstupovat v roli favoritů vyřazovací části.

Úvodní minuty zápasu nabídly vyrovnanou podívanou obou celků. Více práce měl domácí Vagel, který musel několikrát likvidovat střely Bachmaiera a Svačinky. V 6. minutě se aktivní Bachmaier dočkal a otevřel skóre zápasu - 0:1! Odpovědět mohl Hais, ale střílenou nabídku Zahraje mezi tyče nevměstnal. Chomutov hru vyrovnal, ale v čase 15:53 se znovu naplno ukázal nejlepší hráč soutěže. Matyáš Bachmaier dostal prostor na středu a nedal Vagelovi šanci - 0:2!

Druhou třetinu začal Chomutov tlakem, ale znovu se radovali hosté, když se v čase 25:17 prosadil Bohuslávek - 0:3! V polovině zápasu se do velké šance dostal Fator, chvilku po něm Linc, ale Melega byl stále neprůstřelný. Nepřekonal ho ani Halej, kterého do brejku vyslal Skuhrovec. Ve 32. minutě se opět radovalo Kladno po rychlém protiútoku, který skvěle vyřešil Janda - 0:4! Zaplněná chomutovská hala se poprvé radovala v čase 34:30, když Michal Skuhrovec zahrál Melegovi na housle - 1:4! Ve 37. minutě byl vyloučen Zahraj, ale i v oslabení hrozilo duo Skuhrovec - Halej.

Do třetí třetiny vstoupil Chomutov lépe a během úvodní pětiminutovky si vypracoval spoustu šancí. Produktivita byla však na straně Kanonýrů. Ve 46. minutě přetavil první střelu v závěrečné třetině v branku Dominik Janda - 1:5! Chomutov stupňoval tlak a byl aktivnějším týmem, hostující Kladno výborně bránilo. Severočeši dostali výhodu dvou přesilovek, soupeře mačkali. Ale Kladno domácí tým opět vyškolilo z produktivity, když šestou branku vstřelil Chroust - 1:6! Chomutov byl odměněný za sympatický výkon v čase 56:52, když Michal Skuhrovec našel volného Ondřeje Haleje a ten podruhé v zápase prostřelil jinak výborně chytajícího Melegu - 2:6! Do konce zápasu již žádná další branka nepadla a tři body tak zaslouženě putovaly na Kladno.