04.03.2024 | Redakce KS

Čtvrtfinále vyrovnáno! Série se přesouvá do Chomutova!

Čtvrtfinálová série hrána na 3 vítězné zápasy mezi Bulldogs Brno a DDQ Florbal Chomutov začala v sobotu 2. března na půdě lépe postaveného celku po základní části - Brna. Výsledky v letošní sezóně, bilance vzájemných utkání ze základní části, ale i vzpomínky na poslední play off sérii, to vše dělalo velkého favorita z favorizovaných Buldoků.

Úvod prvního souboje naznačil, že Chomutov se dokázal lépe přizpůsobit bojům v play off. Již v čase 1:01 se hosté radovali z úvodní branky série, když se prosadil střelec posledních týdnů - Jakub Holovej - 1:0! Severočeši vycítili, že je Brno začátkem zápasu značně zaskočeno a v 6. minutě zasadil další úder Petr Linc - 2:0! Bulldogs nedokázali reagovat na nepříjemnou obranu Chomutova a v čase 10:32 vedli hosté již o 3 branky! Jan Fator se nejlépe zorientoval na brankovišti a zvýšil na 3:0! Šok Buldoků podpořil výborný Frühbauer v brance a úvodní třetina skončila překvapivě 3:0 pro Chomutov! Severočeši pokračovali v nepříjemné těsné obraně a Brno se poprvé radovalo až v čase 24:44 zásluhou Mráze - 3:1! Hostující hráči pokračovali ve své hře, v brance se překonával fantom Frühbauer a Chomutov po 40 minutách stále vedl 3:1! Třetí třetina přinesla obrovské šance pro hosty. Holovej, Štěrba, ani Halej branku nevstřelili. Kdo čekal obrovský tlak Brna, pletl se. Chomutov perfektně vytlačoval domácí hráče z ideálních střeleckých příležitostí a Brno vypadalo nervózně. Chomutovský stroj perfektně pracoval 52 minut, play off se bohužel hraje na minut 60. Nejprve se prosadil Kalousek, aby po chybě obrany vyrovnal v čase 56:00 Gregr - 3:3! Najednou se psychologická pohoda přesunula na stranu Buldoků. Když už se oba celky začaly připravovat na prodloužení, přišel pro Chomutov těžký direkt. V čase 59:41 po fatální chybě obrany doklepl u tyče zcela volný Vaverčák a poslal Brno poprvé v sérii do vedení - 3:4! Chomutov dostal v posledních vteřinách obrovskou šanci na vyrovnání. Slibnou standardní situaci nevyřešil dobře a první bod zůstal v Brně.

Druhé utkání nabralo zcela odlišný scénář. Brno bylo v úvodu zápasu lepší a v čase 9:31 otevřel skóre druhého čtvrtfinále Lukáš Gregr, když využil velké chyby v rozehrávce - 0:1. Domácí tým měl více ze hry, Chomutov spoléhal na rychlé protiútoky. První třetina patřila především brankářům. V 16. minutě se podruhé v zápase prosadilo Brno, když Zukal vyhrál osobní souboj a poslal Brno poprvé v sérii do trháku - 0:2. Chomutov nebyl horším celkem a v čase 22:20 dostal výhodu trestného střílení, které perfektně proměnil Adam Martin - 2:1! Chomutov byl zpět a ve 25. minutě bylo vyrovnáno, když se skrytou střelou prosadil Adam Zahraj - 2:2! Ve 29. minutě byl vyloučen Linc, ale Severočeši v čele se skvělým Frühbauerem oslabení ubránili. V polovině zápasu už Chomutov vedl! Jakub Holovej ukázal svojí střeleckou formu a trefil se po ukázkovém uvolnění a přihrávce Jakuba Štěrby - 3:2! Největší šanci do konce druhé třetiny měl v brejku Zahraj, ale netrefil.
Chomutov dále pokračoval v poctivé obraně a v čase 43:12 se po perfektním plácnutí do balónku prosadil Petr Linc - 4:2! Ve 45. minutě následovalo dvojité vyloučení Chomutova a dlouhá přesilovka 5 na 3 pro brněnské Buldoky. Fantastické bloky a neprůstřelný Frühbauer, to byl recept hostů na ubráněné oslabení. Chomutov dále trpělivě odolával a v 53. minutě dostal výhodu přesilové hry. Tu nedokázal využít, a když se v čase 54:56 z nenápadné střely od mantinelu trefil Svatoň, tak bylo opět zaděláno na pořádné drama - 4:3. V čase 56:24 se nechal zbytečně vyloučit Halej a tlak Brna gradoval. Chomutov bránil skvěle a po uplynutí přesilovky se na dlouhou ruku prosadil do opuštěné klece hříšník Halej, který nejenže odčinil svůj prohřešek, ale definitivně tím také potvrdil vyrovnání série na 1:1!

DDQ Florbal Chomutov byl v prvních zápasech lepším celkem a dělal Buldokům obrovské problémy s pevnou obranou a skvělým Frühbauerem v brance. O poměrech na hřišti vypovídá i to, že Chomutov vedl v obou zápasech dohromady 85 minut, Buldoci pouze 15. Série se však hraje na vítězné zápasy a zde je souboj vyrovnaný 1:1. Série se tak přesouvá tento víkend do Chomutova!