26.02.2024 | Redakce KS

Boleslav poražena! Ženy Chomutova jsou druhé po základní části!

Na ženy Florbalu Chomutov čekalo v neděli 25. února poslední kolo základní části. Severočešky hostily na domácí palubovce MITEL Florbalovou akademii MB. V zápase bylo ve hře umístění v tabulce, výhra garantovala Chomutovu skvělé druhé místo, prohra je mohla odsoudit až na závěr top 5.

Domácí Chomutov hnala za výhrou od úvodních vteřin velmi slušně zaplněná hala. První branka padla v čase 2:39, kdy se po střele Vytrhlíkové prosadila dorážkou na brankové čáře Lenka Morová - 1:0! Severočešky v utkání dominovaly a v čase 7:03 se po výborné přihrávce Rázkové prosadila ze slotu sváteční střelkyně Barbora Suková - 2:0! Boleslav se brankově prosadila z první příležitosti a v 9. minutě to bylo zásluhou Špačkové 2:1! Boleslav ožila a v čase 10:25 bylo vyrovnáno - 2:2! Chomutov vypadl z tempa zápasu a v čase 12:09 už prohrával po hattricku Špačkové. Chomutov vs Barbora Špačková 2:3! Domácí reagovali oddechovým časem. Time out domácímu celku evidentně pomohl a v čase 14:50 se po pěkné přihrávce Pilíkové prosadila z bezprostřední blízkosti Viktorie Rázková - 3:3! Aktivní kapitánka domácích za minutu ani na tři pokusy nepřekonala hostující Šimonovou. Obrovskou šanci měla Morová, chvíli po ní i Vytrhlíková. Minutu před koncem orazítkovala horní tyč boleslavská Hájková.

Na začátku druhé třetiny byla faulována Hýsková a Chomutov mačkal ve výhodě Boleslav jako citron. Severočešky hrály přesilovku skvěle, Pilíková orazítkovala horní tyč, Malecká pálila také pouze do tyče. Boleslav přežila přesilovou hru s vypětím všech sil. Chomutov byl lepší, ale jeho hra postrádala lehkost. Vysvobození přišlo opět z hole Rázkové, kterou znovu perfektně našla Pilíková - 4:3! Do konce třetiny další branka nepadla a drama pokračovalo.

Úvod třetí části vyšel Chomutovu na výbornou. Havlínová natáhla na polovině hřiště a domácí hráčky vedly 5:3! Chomutov kontroloval zápas a pokračoval v cestě za svým cílem. Pilíková zkoušela v samostatném úniku freestylové zakončení. V 55. minuty viděla zaplněná hala tvrdý střet Hýskové. Chvilku poté vytáhla výborný zákrok Bocianová. Poslední minuty zápasu si Chomutov před fantastickou diváckou kulisou s přehledem pohlídal vítězství a slavil historické druhé místo v tabulce.