19.02.2024 | Redakce KS

"A" tým to dokázal a zajistil si čtvrtfinále!

V sobotu čekalo na DDQ Florbal Chomutov poslední kolo základní části na palubovce Orky Čelákovice. V zápase bylo ve hře mnoho, jelikož Chomutov k šanci na přímý postup do čtvrtfinále potřeboval nutně zvítězit. Na dálku tak svedl boj s Hradcem a Gullivers.

Zápas začal pro Chomutov ideálně a už po šesti minutách hry otevřel skóre Nachtmann - 1:0! Hosté na hřišti vládli a po kombinaci Haleje a Šulaje se druhý jmenovaný premiérově trefil za muže - 2:0! A když se v polovině úvodní třetiny prosadil po chybě domácích Zahraj, vypadalo to na klidné vítězství pro Severočechy - 3:0. V 16. minutě zaváhal v obraně i Chomutov a Orka se vrátila do zápasu - 3:1. Odpověď přišla záhy a druhou branku v zápase vstřelil Adam Zahraj - 4:1! Brankostroj v úvodní části ukončil v čase 18:02 domácí Fořt a do šaten se šlo za stavu 4:2 pro hosty.

Orka ve druhé třetině zlepšila svůj výkon a po dvou slepených brankách bylo v čase 30:30 dokonce vyrovnáno. Utkání bohaté na branky pokračovalo i dále, v čase 32:48 se po odskoku prosadil v přesilové hře Kellermann. Odpověď přišla prakticky okamžitě, když se Korych prosadil z dorážky - 5:5! Zápas plný individuálních chyb v obraně pokračoval brankou Adama Martina v čase 37:20 - 6:5! Závěr třetiny patřil Chomutovu, když se v čase 39:49 prosadil střelou přes obránce Martin Šulaj - 7:5!

Když se ve 48. minutě prosadil z dorážky na brankovišti Halej, zdálo se, že si Chomutov důležitou výhru pohlídá - 8:5! Poslední pětiminutovka však patřila jednoznačně domácímu celku a ze zápasu se ještě stalo velké drama. Nejprve se v 55. minutě prosadil Verner - 8:6, prakticky okamžitě odpověděl po krásné kombinaci Jakub Holovej a zvýšil na 9:6 pro Chomutov. Orka snížila z trestného střílení na 7:9! Za 16 vteřin se prosadil z důrazu na brankovišti Kramel a drama bylo na světě - 9:8! Chomutov závěrečný tlak ustál a radoval se ze 3 bodů.

Ihned po zápase následovala kontrola ostatních výsledků. Hradec dle očekávání vysoko porazil Letku a skončil tak na pátém místě. Gullivers i přes povedený začátek nestačili na Kanonýry Kladno a jejich porážka tak znamenala nejen vítězství v základní části pro Kladno, ale především 6. pozici a jistotu ČTVRTFINÁLE pro DDQ Florbal Chomutov!