4.kolo, sobota 2.10.2004,
FBK Maják Kladno
-
5:4
Branky a nahrávky: Mikovec (Sajner), Borovička (Pieter), Sajner (Tlustý), Penk (Pieter).
FBK Maják Kladno: Navara - Bocian - Hajný T. - Pieter - Novotný - Tlustý - Penk - Borovička - Hruška - Pelc - Hromádka - Dorňák - Přenosil - Mikovec - Sajner

Proti Majákům jsme nasadili do branky, poprvé v letošní sezóně, Martina Bociana a nekvalitní obranou hrou jsme mu pokazili jeho první chytání. Soupeř nás v první třetině jasně přestřílel a třikrát se mu podařilo vsítit. Pokaždé z přesné střely do horního růžku. Třetí branka padla dokonce v naší přesilovce. Naši útočníci se dostali párkrát do slibné šance, ale nedařilo se jim trefit nebo správně nahrát. Na začátku druhé části kapituloval Martin počtvrté a jeho zničené ego jsme už nechtěli dále trápit. Do branky nastoupil Tomáš Navara. Ten se ani nestačil pořádně rozkoukat a kapituloval také. Hrozivé skóre 5 : 0 v šesté minutě druhé části vypadalo na pěkný debakl. Naštěstí se v deváté minutě trefil Miki a snížil na 1 : 5. V sedmé minutě poslední části snížil Bory po pěkné nahrávce Tomáše Pietra. V desáté minutě obdržel jeden kladenský hráč 2+2+10 min dlouhý trest. V jedenácté minutě se trefil Sajny a ve třinácté v téže přesilovce skóroval Penkič. Snížili jsme na rozdíl jedné branky a doufali, že v posledních dvou minutách zápasu se nám podaří vyrovnat. Bohužel se nechal Bory v poslední minutě vyloučit a my jsme již s výsledkem nic neudělali.

Dvě prohry a vědomí, že tito soupeři byli a jsou k poražení, nás mrzí.