před 3 dny | Redakce KS

Ženy vstoupily do sezóny vysokou výhrou v Týně!

1. liga žen začala sobotním kolem, kdy elitní tým žen zavítal na palubovku Rudých Dračic z Týna.

Od úvodních minut nebylo pochyb o favoritovi utkání. Již v čase 1:45 otevřela sezónní brankový účet Chomutova svým gólem Tereza Suková. Severočešky své branky postupně dávkovaly a už na 6:0 uzavřela skóre první třetiny Laura Vytrhlíková.

Brankostroj Chomutova pokračoval i v prostřední části, kdy vsítily hostující hráčky ještě o jednu branku více. Zajímavostí bylo, že se o sedm zásahů postaraly pouze tři hráčky - hattrick během 12 minut vstřelila Adriana Hýsková, dvakrát přesně mířily Michaela Voráčková a Natálie Königová. V čase 39:58 se poprvé radovaly i domácí hráčky a korigovaly na 1:13.

Šest branek si Florbal Chomutov schoval i do třetí třetiny. Nejprve se trefila Tereza Suková, chvíli po ní zkompletovala hattrick Voráčková. Po brankách Fojtíkové a premiérové trefě Radostové, se prosadila domácí Houzarová - 2:17. Závěr patřil Chomutovu, kdy svoji první branku v ženách vstřelila Bálintová. Poslední slovo zápasu si vzala produktivní obránkyně Michaela Voráčková, která mířila v zápase přesně čtyřikrát a stanovila konečné skóre na 19:2 pro Florbal Chomutov.