před 3 dny | Redakce KS

Ženy si připsaly skalp nejlepšího celku loňského ročníku!

Po dominantní výhře proti Týnu čekal ve 2. kole na Chomutov soupeř nejtěžší. Loňský vítěz ligy - Start98.

Severočešky do zápasu vstoupily výborně a po brance Voráčkové vedly 1:0. Start ve zbytku úvodní části skóre otočil a vedl 2:1.

Ve druhé třetině jednoznačně dominoval Chomutov. Ve dvouminutovce snů se nejprve prosadila šikovnou tečí Hýsková, obrat řídila dělovkou Havlínová a chvíli po ní se prosadila znovu Adriana Hýsková - 4:2. Za Start kontrovala šťastně Jirásková, závěr patřil opět Chomutovu. Nejprve využila přesilovou hru Radostová a minutu poté zkompletovala hattrick Hýsková.

Start98 potrestal na začátku třetí třetiny vyloučení Königové a snížil na 4:6. Chomutov pokračoval ve výborném výkonu a po brankách Radostové a Vytrhlíkové znovu odskočil na 8:4. Hýsková byla při chuti a zvyšovala už na 9:4. Ve zbytku zápasu již Start pouze snížil na 6:9 a Florbal Chomutov se radoval z cenného bodového zisku.