17.01.2020 | Ondřej Šarša, foto: Roman Dušek

Poprvé v roce 2020 doma! Florbalisté Chomutova hostí pražský tým Start98

C H O M U T O V - Florbalisté Chomutova se poprvé představí v roce 2020 před svými fanoušky. V sobotu 18. ledna hostí v odpoledním utkání FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice, proti kterému neuspěli v devatém kole. Na půdě pražského celku prohráli svěřenci Martina Bociana o jednu branku. Odvetný duel dvacátého kola začíná od 16:00 v Městské sportovní hale Chomutov.

úSPĚŠNÝ VSTUP DO NOVÉHO ROKU

Hned první lednový víkend vyrazili hráči HEROSu do Brna, kde narazili na domácí Gullivers. Dlouho vyrovnané utkání rozlouskl dvěma rychlými brankami chomutovský Jiří Šafařovský. Do nového roku 2020 tak vstoupili severočeští florbalisté vítězně.

19. kolo: Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - HEROS Florbal Chomutov 4:6
Branky: 2. Václav Černoch, 8. Michal Házy, 22. Martin Ulman, 39. Tomáš Foret - 2. Jiří Šafařovský, 3. Petr Linc, 15. Jakub Štěrba, 45. Vojtěch Semerád, 55. Jiří Šafařovský, 56. Jiří Šafařovský; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 65; zásahy brankářů: Daniel Chrást 27 - Karel Šantora 15; po třetinách: 2:3, 2:0, 0:3;

Nejlepší hráči utkání - Jiří Šafařovský (CHM), Daniel Chrást (GUL); FOTO: Vojtěch Cigl

V DOHRÁVCE USPĚL START98

Pražský Start98 se poprvé v novém roce představil až tento čtvrtek, kdy v dohrávce 19. kola hostil třetí tým tabulky Kanonýry z Kladna. Aspiranta na postup do nejvyšší ligy porazil těsně 6:5, kdy se v posledních třech minutách prosadil domácí Martin Řezáč a dvou prohraných utkáních tým z Kunratic opět naplno bodoval.

19. kolo: FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice - Kanonýři Kladno 6:5
Branky: 12. Daniel Eremiáš, 24. Jakub Brejcha, 27. Patrik Chládek, 29. Daniel Eremiáš, 58. Martin Řezáč, 60. Martin Řezáč - 2. Vojtěch Pfaur, 11. Marek Pixa, 40. Miroslav Šnajdr, 47. Filip Ullmann, 52. Dušan Přívara; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 60; zásahy brankářů: Vojtěch Šimůnek 18 - Ondřej Lupoměch 29; po třetinách: 1:2, 3:1, 2:2

Rozhodující branka domácího Martina Řezáče

Poslední vzájemný duel

Říjnový vzájemný duel zvládli lépe hráči z pražských Kunratic. Florbalisté Chomutova dokázali čtyřikrát v utkání dorovnat skóre, ovšem bodově vyšli naprázdno. Na vítěznou Filipa Řehulky ze 47. minuty už hráči HEROSU nenašli odpověď. Navíc se jednalo o druhou prohru Chomutova v sezóně.

8. kolo: FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice - HEROS Florbal Chomutov 7:6
Branky: 2. Michal Pražák, 5. Ivan Pergler, 20. Daniel Eremiáš, 26. Martin Fenik, 34. Martin Řezáč, 40. Patrik Chládek, 47. Filip Řehulka - 8. Tomáš Novotný, 19. Ondřej Šarša, 20. Ondřej Kopp, 25. Tadeáš Melíšek, 37. Petr Linc, 46. Ondřej Halej; rozhodčí: Jakub Furmánek - Jiří Dolanský; vyloučení: 2:3; využití: 0:1; diváků: 73; zásahy brankářů: Vojtěch Šimůnek 17 - Jan Vlček 34; po třetinách: 3:3, 3:2, 1:1