23.09.2024 | Redakce KS

Muži poprvé vyhráli! V Kadani prohospodařili třetí bod.

Nezvykle v kadaňském azylu se představil DDQ Florbal Chomutov v zápase 3. kola proti celku Florbal Primátor Náchod. Oba celky vstoupily do sezóny dvěma porážkami a cítili potřebu bodovat.

DDQ Florbal Chomutov vstoupil do utkání naprosto fantasticky. V čase 0:49 napřáhl z poloviny Daniel Kellermann a domácí vedli. Brankostroj nastal až v závěru třetiny. Nejprve se diskutabilně prosadil Nachtmann, poté faul Bernase potrestal Macháček. Odpověď Severočechů trvala pouze 18 vteřin, když se prosadil ze samostatného úniku Halej. Za pouhých 20 vteřin našel volného Zahraje kapitán Štěrba a Chomutov po úvodní části vedl 4:1.

Jak domácí třetinu skončili, tak tu další začali. Ve dvacáté vteřině vybídl ke skórování Halej nováčka Rozsévače - 5:1! Čas 21:04 a famózní tříminutovku zakončil svou brankou Pleskač - 6:1. Když v čase 27:52 zvýšil ranou k tyči Jakub Holovej na 7:1, většina fanoušků v hale vyvolávala desítku. Totální dominance domácího celku však skončila přesně v polovině utkání, ta druhá patřila jednoznačně znovuzrozenému Náchodu. Ve 31. minutě začal Chomutov kupit obrovské chyby v obraně a o tři minuty později to bylo již jen 7:4! V čase 36:41 mohl na domácí hole vrátit klid po trestném střílení Adam Martin, ale zvládl to pouze z poloviny. Branku sice vstřelil, ale svým gestem oslabil tým a sám sebe poslal na 12 minut na trestnou lavici.

Chomutov do třetí části vstupoval s vedením o 4 branky. V čase 46:47 vedl již pouze 8:7 a Náchod cítil šanci na první body! V 51. minutě zvonila za Chabrem tyč, v 54. minutě bylo již vyrovnáno. Zápas tedy muselo rozhodnout prodloužení. Domácí hráči dostali ideální možnost zápas rozhodnout v čase 62:12 po faulu Kříže. A skutečně se tak stalo! Navrátilec do sestavy Martin vystřelil a Halej z bezprostřední blízkosti rozhodl o druhém bodu pro Chomutov.