11.03.2024 | Redakce KS

Muži končí ve čtvrfinále! Semifinále si zahrají Buldoci!

Čtvrtfinálová série 1. ligy mužů mezi DDQ Florbal Chomutov a Bulldogs Brno byla vyrovnanější, než se podle původního postavení v tabulce zdálo. Favorizované Brno výsledkově ovládlo pouze třetí utkání série. Zbývající tři čtvrtfinálové zápasy se rozhodovaly v posledních vteřinách. Brno dokázalo v Chomutově zvítězit v obou případech a zvítězilo v sérii 3:1.

V Chomutově začínal třetí duel série za stavu 1:1 a oba týmy si byly vědomy důležitosti třetího zápasu. Chomutov vstoupil do utkání jednoznačně lépe. Na konci druhé minuty našel Štěrba u tyče zcela volného Vojtěch Bernase a ten se nemýlil - 1:0! Chomutov byl lepším týmem a vytvářel si velké množství šancí. Holovej, Linc, ani Fator výborného Koudelku nepřekonali. Ve 14. minutě byl faulován Holovej a Severočeši si zahráli první přesilovku v zápase. Obléhání Koudelky brankou neskončilo. Brno se poprvé prosadilo v čase 17:02, když Marek překonal Frühbauera z trestného střílení. Tento moment se stal možná rozhodujícím faktorem celého utkání. V čase 19:00 už Brno vedlo, když se po úniku podél mantinelu prosadil střelou ke vzdálenější tyči Kalousek - 1:2!
Bulldogs byli rázem lepším týmem na hřišti a ve 28. minutě využil perfektní nahrávky Marka hostující Zukal - 1:3. Aktivní Brno drželo zápas poprvé v sérii pevně ve svých rukou a po hattricku Koláčného, uzavřel skóre zápasu Lukáš Gregr a potvrdil vítězství 7:1. Pozitivním momentem ve třetí části bylo srovnání bilance Martina Frühbauera s Jakubem Markem na 1:1 poté, co mu kryl druhé trestné střílení v zápase.

Do nedělního duelu vstupoval DDQ Florbal Chomutov s vědomím, že mu porážka ukončí sezónu. Úvod zápasu se domácímu celku výsledkově vůbec nevydařil. Ve 13. minutě svítilo na tabuli skóre 3:0 pro Brno a našla se asi jen hrstka fanoušků ve slušně zaplněné hale, která ještě doufala v obrat. Bláznivé ofenzivní utkání teprve začínalo! V 15. minutě odšpuntoval Jakub Holovej mohutnou ofenzívu domácího celku! Pouhých 42 vteřin poté se prosadil Filip Samuel Dušek a Chomutov byl zpět v zápase i v sérii! Úvod prostřední části byl asi nejpovedenějším úsekem Severočechů ve čtvrtfinále. Během pěti minut se prosadili Adam Martin, Filip Samuel Dušek a Ondřej Halej. Chomutov vedl 5:3 a Brno se rázem zdálo na ručník. Zdání však klame. Za minutu a půl se prosadil Mráz a za pouhé 4 vteřiny Brno vyrovnalo. Rozhodčí však branku neuznali pro seknutí do domácího obránce. V čase 36:35 se z přesilové hry prosadil zaskakující kapitán Erich Kellermann a zvýšil na 6:4. Pouhou minutu po něm se prosadil Petr Linc a Bulldogs si již málem zamlouvali halu na rozhodující utkání série. Poslední desetiminutka zápasu nabídla bláznivou přestřelku a velký comeback Brna. Nejprve se dvakrát prosadil Gregr a Brno bylo rázem na dostřel (7:6). V čase 55:37 se trefil Šulaj a Chomutov vedl 8:6! Powerplay hostů pokračovala a přinesla obrovský tlak Brna. Čas 56:44 a Lukáš Gregr potřetí - 8:7! Čas 58:11 a Kučera poslal utkání do prodloužení. Chomutovský celek bojoval o naději na prodloužení série, ale v čase 63:16 se prosadil hostující Valachovič a odšpuntoval tím oslavy Buldoků z postupu do semifinále. Pro DDQ Chomutov sezóna skončila na šestém místě. Ve čtvrtfinále zanechal tým Martina Bociana výraznou a sympatickou stopu.