28.09.2024 | Redakce KS

Hororový závěr odvál všechny body do Prahy!

O sváteční sobotě se elitní tým žen poprvé představil v ligovém zápase na domácí palubovce. V rámci 3. kola vyzval Florbal Chomutov rivala v boji o nejvyšší ligové příčky - Prague Tigers Nehvizdy.

Florbal Chomutov vstoupil do těžkého utkání skvěle a od úvodních minut diktoval tempo hry. První branku viděli diváci v 11. minutě. Voráčková našla po průniku podél mantinelu úplně volnou Schoberovou a ta otevřela skóre zápasu. Necelé dvě minuty poté vystřelila Vytrhlíková a Hýsková se nejlépe zorientovala na malém brankovišti. V závěru třetiny se ještě prosadila Malecká a uzavřela stav po úvodní části na 3:0.

Ve druhé třetině se hostující celek znatelně zlepšil a ve 27. minutě byl odměněn brankou po velkém tlaku. Florbal Chomutov nevyužil přesilovou hru a ve 34. minutě putovala na trestnou Hýsková. Tlak Tigers rostl, ale Bocianová odolávala. V čase 37:27 udělala obrovskou hrubku obrana Chomutova a hráčky Tigers byly rázem zpátky ve hře. V následujícím střídání vybídla Malecká ke skórování dvakrát Hýskovou, ale za brankářkou Tigers zvonila dvakrát pouze tyč.

Ve třetí třetině byl na palubovce vidět vyrovnaný florbal se šancemi na obou stranách. Tu největší měla ve 49. minutě Pilíková, ale trestné střílení neproměnila. Chomutov se radoval až o tři minuty později zásluhou kapitánky Schoberové. Ale drama pokračovalo, čas 53:01 a další kontaktní branka Prague Tigers - 4:3! Odpověď Severočešek přišla okamžitě. Radostová dostala míček do ideální pozice a nedala brankářce hostů žádnou šanci. Odpověď Tigers přišla v 56. minutě - 5:4. Tlak hostů se stupňoval a v čase 58:00 bylo vyrovnáno. Obrovská šance se Chomutovu naskytla v čase 58:40. Malecká našla v tutové šanci Hýskovou a ta byla faulována. Trestné střílení proměnila Havlínová. Severočešky se z vedení radovaly pouze 22 vteřin. Hororový závěr pro Chomutov zakončila v čase 59:38 Kvapilová a poslala Tigers poprvé v zápase do vedení! Domácím hráčkám se již vyrovnat nepodařilo a připsaly si první porážku v sezóně.