08.09.2024 | Redakce KS

"A" tým načal sezónu porážkou s Havířovem!

“A” tým DDQ Florbal Chomutov začal sezónu 2024/2025 domácím zápasem proti Torpedu Havířov. Ex-superligový celek je nováčkem v 1. lize mužů, když loni zvládl postupové boje z Narodní ligy.

Chomutov byl od úvodních minut lepším týmem, ale když se neujala ani dělovka Fatora do břevna, tak diváci v úvodní části branku neviděli. Ve druhé třetině domácí hráči přidali a po brankách Klementa, premiérové trefě Michálka a zásahu kapitána Štěrby, vedl Chomutov 3:0. Kouzlo výborného Frühbauera odčaroval až ve 34. minutě hostující Vilím a na hřišti se začaly dít věci. Obrovská okna v obraně Chomutova potrestali Peřka a Jandák a ve třetí třetině se začínalo znovu. Ve 45. minutě se prosadil Hais a Chomutov opět vedl 4:3. Poté dostali domácí hráči výhodu přesilové hry, ale naložili s ní prachbídně, když Sadolewski v oslabení vyrovnal. V 50. minutě se prosadil střelou k tyči Punčochář a Havířov poprvé v zápase vedl. Severočeši se snažili zoufale vyrovnat, Frühbauer v brance občas čaroval a držel akcie na body stále vysoko, ale Vilíma už nikdo nepřekonal a z první výhry v sezóně a tří bodů se radoval hostující Havířov.