Ženy končí v play-off, nestačily na brněnské Bulldogs

C H O M U T O V - Ženy postoupily do čtvrtfinále play-off přes Litvínov, který porazily 5:4 a 3:2. Následující víkend jely do Brna, kde sehrály první utkání s docela neznámým soupeřem. Do zápasu vstoupily dobře, pak ale domácí celek předvedl své kvality a ženy nakonec prohrály 3:6. V domácím zápase byly ambice chomutovských žen dotáhnout sérii zpět do Brna, to se ale nepodařilo, prohráli 0:9 a sezóna tak pro ně končí.

Úspěšná sezóna končí neúspěšným zápasem

Ženy jely do Brna poprat se s prvním celkem tabulky východní části 1. ligy. V počátku si nevedly vůbec špatně. Zaskočily brněnské hráčky rychlou akcí, která poslala Chomutovandy do vedení 1:0. Pak ale přišel menší útlum a hra se začala přelévat z jedné strany na druhou. Na obou stranách se objevily šance, ale žádnou branku to nepřinášelo. Až v polovině první třetiny doťukla míček do brněnské branky Kateřina Oličová a Florbal Chomutov na půdě Brna vedl 2:0. Tři minuty na to ale bylo sníženo na 2:1. Do další třetiny se šlo se vší bojovností, ale domácí stáhly hru na dvě lajny a pro chomutovské ženy začal kolotoč, který Brněnským přinášel ovoce. Ve 37. minutě domácí Brno již vedlo 2:4. Ženy ještě neskládaly zbraně a dvě minuty před koncem druhé části se trefila Lucie Kopýtková za asistence Dominiky Kratochvílové. Počátek poslední třetiny přinesl dvě rychlé branky Buldoček, které tak šly do vedení 3:6. Od tohoto momentu se ženy snažily vymanit z brněnského sevření, to se jim povedlo jen párkrát, ale vstřelený gól to nepřineslo. Zápas tak skončil vítězně pro domácí – 3:6.

Do druhého zápasu vstoupily ženy na domácí chomutovské palubovce asi přemotivované, což mělo za následek spoustu chyb. V 6. minutě přišly dvě rychlé brněnské branky, ale ženám pak byla naskytnuta přesilová hra. Ta využita nebyla i přes pár střel, které ohrozily branku, ale v následujících vteřinách byl výsledek 0:3. Po této brance skvěle zapracovala Jitka Krajčová, která zatáhla balonek a obklopena třemi soupeřkami si vynutila faul a trestné střílení. „Trestňák“ nevyužila Natálie Janouchová, a tak následovala další přesilovka. Ale ani ta nepřinesla ovoce. Do druhé části ženy nešly se sklopenými hlavami, naopak chtěly výsledek dorovnat, čemuž je hnalo skvělé publikum. To se jim ale stále nedařilo, naopak začaly padat opět branky do domácí sítě Anety Blahníkové. Po třiceti minutách byl již výsledek 0:5 a to i přes několik šancí domácích hráček. Poslední třetina se pak již stala katastrofou. Nejenomže domácím byly naskytnuty další přesilovky, dokonce v nich obdržely i góly. Nakonec ženy prohrály 0:9.

Komentář Davida Tauše (trenéra domácích): Dnes jsme šli do zápasu s jediným cílem, že zabojujeme a vrátíme sérii do Brna. Soupeř byl od začátku proti a k ničemu nás vůbec nepustil. V obou zápasech ukázal, jak velmi silným týmem jsou, a proto pro nás sezóna končí s takovým výsledkem. Já bych chtěl všem hráčkám, které za nás letos nastoupily poděkovat za předvedené výkony, a byl jsem moc rád součástí tohoto týmu. Děkuji fanouškům za podporu v hledišti i za nepříznivého výsledku a soupeři přeji hodně štěstí do dalších zápasů v play-off.