22.03.2018 | Redakce, Lenka Láryšová, foto: Vladimír Kapuš

Starší žákyně porazily Most, elévky získaly dvě skvělé výhry

C H O M U T O V - Starší žákyně hrály v Krupce. Zde se utkaly se dvěma soupeři. S Litvínovem sice prohrály 2:5, ale s Mostem své zaváhání napravily a zvítězily 9:2. V Podbořanech hrály nejmenší dívčí naděje, které se utkaly se třemi soupeři: TJ Turnov, SK Bivojky Litvínov a Tatran Mocné Tuleňky Podbořany.

Vysoká výhra s Mostem

Starší žákyně jely do Krupky, kde je čekaly boje proti litvínovským Bivojkám a Mostu. S Bivojkami starší žákyně nezačaly dobře, jelikož v první třetině šly soupeřky do vedení 0:1. To se ale v následující třetině změnilo, jelikož byla vyloučena litvínovská hráčka a naše žákyně toho využily ke srovnání na 1:1. Přestože se ale stržky rvaly jako lvice, po šestnácti minutách prohrávaly 1:3. V počátku třetí části přišla branka Barbory Vaňkové na 2:3. Ke konci třetiny došlo k několika vyloučením na obou stranách, což mělo vliv na utkání. Nakonec Chomutovandy prohrály 2:5.

Ve druhém zápase žákyně narazily na FBK Wings Most. Zápas naše děvčata začala velice dobře, již v počátku se prosadila Markéta Urbánková a Markéta Zvoníčková. Do druhé třetiny hráčky vstupovaly za stavu 2:1. Pokračovaly ve velmi dobrém tempu a nepustily své soupeřky vůbec ke slovu. Druhou část hry ovládly 4:0 a celkově vedly 6:1. Zdálo by se, že posledních osm minut bude jen formalita, ale naše mladé florbalistky se do ní opřely a nedaly mosteckým soupeřkám nic zadarmo. Utkání holky ovládly vysoko 9:2.

Úspěch elévek v Podbořanech

Nesmíme opomenout ani úspěchy našich nejmenších hráček – elévek. Ty tentokrát hrály v Podbořanech, kde se praly ve vyrovnaných zápasech o další výhry. V prvním zápase s domácím podbořanským celkem elévky zvítězily 6:4. Ve druhém zápase je potkala další tentokrát vyšší výhra, a to proti sousedovi z Litvínova – 8:2. Poslední zápas měl sice příchuť kyselého bonbónu, jelikož elévky prohrály těsně 4:5 s Turnovem, ale radost ze dvou výher a florbalového dne jim tento zápas nezkazil.