Série srovnána! Fenomenální muži pokračují dál v boji s Litvínovem

C H O M U T O V - Muži válčili na domácí půdě, kde se snažili boje dovést do vítězných konců a srovnat tak sérii s Litvínovem na 2:2. To se jim bravurně zdařilo a svého soupeře ještě potrápí. První utkání bylo jednoznačnější, kdy muži přejeli Bivoje 9:5. Zato druhý zápas se stal velice dramatickým. Chomutováci sice vedli 5:1, ale litvínovský soupeř stav dorovnal a šel do vedení. O vítězi rozhodlo prodloužení, ve kterém tým Florbalu Chomutov zvítězil – 9:8, a prodloužil tak sérii minimálně o dva další zápasy.

Pohoda, klídek, a pak drama

První domácí utkání muži zahájili velice dobře. Ve druhé minutě se již prosadil Petr Pastor za asistence Jiřího Šafařovského. Vedení dlouho nevydrželo, jelikož za šest minut se prosadila i první litvínovská lajna. Po této brance se zápas odvíjel stále ve stejném duchu, jeden tým vedl, druhý srovnal, ale od 17. minuty přišla změna. Do vedení 3:2 díky přihrávce Ericha Kellermanna poslal chomutovský tým Petr Pastor a na výborně střílejícího Pastora navázal i kapitán týmu, Ondřej Šarša. Litvínov se nevzdával, ale muži jednoznačně ovládli palubovku a postupně se začali prosazovat. Na 5:3 přidal gól Ondřej Kopp, po něm se dvakrát prosadil Tomáš Fiala. Výsledek 7:4 po čtyřiceti minutách by se zdál jednoznačný, přesto muži nesměli usnout na vavřínech, jelikož Litvínov byl stále nebezpečný. V první polovině poslední třetiny ale Chomutov potvrdil svou formu a navýšil na 9:4. Tento výsledek muži drželi velice zdatně, k čemuž jim dopomohl i výborně chytající Marek Netopilík. Nakonec za zády domácího gólmana skončil ještě jeden balónek, ale ten byl poslední a muži s přehledem vyhráli 9:5.

Druhý zápas začal docela zvostra. Litvínovští nastoupili ve vysokém tempu, kdy během několika vteřin Marek Netopilík měl o zábavu postaráno. První branku vstřelil litvínovský Jakub Vitvar, ale hned po něm svou skvělou střeleckou formu převedl Petr Pastor, kdy za asistence Ondřeje Bejčka srovnal na 1:1. Od této chvíle se chomutovští hráči vezli na střelecké vlně, kdy se k Pastorovi úspěšnými zakončeními připojili i další jeho spoluhráči z lajny: Jiří Šafařovský a Petr Linc. Po první třetině Chomutov jasně vedl 4:1. Druhá třetina ale přivodila nejednomu divákovi infarkt. Muži sice přidali jednu branku s tím, že i soupeř neotálel, ale pak přišlo nečekané a nežádoucí. Tým mužů začal dělat chyby, panovala jejich nedůslednost, čehož využívali Bivojové. Ti výsledek srovnali a v závěru druhé části vedli 5:6. V počátku třetí třetiny se prosadil Lukáš Fiala a srovnal na 6:6, jenže to nestačilo. Hráči z Litvínova byli na bojovné vlně a hodlali zarazit poslední hřebík do chomutovské rakve. To se naštěstí nepodařilo, jelikož muži díky výborným divákům a skvělé atmosféře ožili, skóre na 8:8 dorovnali a dotáhli zápas do prodloužení. Prodloužení netrvalo dlouho. V čase 61:16 sebral Petr Pastor míček z litvínovských hokejek a výbornou freestylovkou překonal litvínovského Stránského. Výsledek 9:8 svítil na tabuli a muži se mohli radovat z neuvěřitelného srovnání série na 2:2!