28.02.2018 | Lenka Láryšová

Junioři porazili Kladno, dorostenci bodovali na domácím hřišti

C H O M U T O V - Junioři přes nepříznivý vývoj utkání s Kladnem dokázali zabojovat, a nakonec Kladno porazili v prodloužení 10:9. Ve druhém zápase je čekala plzeňská Slávie. S Plzní nakonec dotáhli i tento zápas do prodloužení, ve kterém tentokrát prohráli 8:9. Dorostenci hráli doma. I těm se o víkendu dařilo, 8:2 porazili Teplice a 19:0 FbK Prty. O víkendu se také představili mladší žáci, kteří bojovali v přeboru.

Junioři oba těžké boje dotáhli do prodloužení

V prvním zápase se junioři utkali s Kanonýry z Kladna. První třetina vůbec neprobíhala podle představ chomutovských juniorů, jelikož ti po jedenácti minutách prohrávali 1:4. Před koncem třetiny na 2:4 vstřelil branku Ondřej Halej. Do druhé části zápasu Chomutováci vstoupili dobře a snížili na 3:4, jenže Kladno opět nastolilo vysoké tempo a šlo do vedení 3:6. Ve 36. minutě skóroval Daniel Kellermann, ale ani to nestačilo a kladenští opět odskočili na 4:7, následně i na 4:8. Pokud toto utkání chtěli chomutovští florbalisté dotáhnout dokonce, museli pořádně zatopit pod kotlem. Od 46. minuty přišel zvrat, kdy útoky Chomutovských začaly přinášet ovoce. Nakonec těsně před koncem třetiny bylo srovnáno na 9:9. O vítězi mohlo rozhodnout prodloužení, což se také stalo. Vítěznou branku pro chomutovský tým vstřelil Zbyněk Hlaváček.

Do zápasu s plzeňskou Slávií junioři vstoupili mnohem lépe. Po čtyřech minutách sic prohrávali, ale minut na to srovnal skóre Oldřich Jireček. Po této brance přišla odmlka, ale oba celky se držely. Po dvaceti minutách byl výsledek 2:2. Druhou třetinu zcela ovládli chomutovští florbalisté, kteří šli do vedení 5:2, Plzeň jen stihla výsledek zkorigovat na 5:4. Přes tohle snížení náskoku ale naši hráči neustále bojovali a nechtěli nic ponechat náhodě, a tak navýšili vedení na 7:4. Bohužel toto vedení neudrželi a po posledních vteřinách zápasu byl výsledek 8:8. V prodloužení ale tentokrát štěstěna stála na straně soupeře a junioři tak prohráli těsně 8:9.

Dorostenci rozstříleli své soupeře

Dorostenci na domácí palubovce přivítali Florbal Teplice a FbK Prty. S prvním soupeřem hráli velice pěkné utkání, ve kterém ale Teplice jednoznačně porazili – 8:2. Ve druhém zápase na nastoupili proti Prtům. S tímto soupeřem si naši dorostenci velice dobře zastříleli a měli možnost si cokoli vyzkoušet. Zápas jednoznačně ovládli a zvítězili vysoko 19:0.

Mladší žáci odehráli přebor

V přeboru nastoupili oba naše celky, Florbal Domeček Chomutov a Florbal Harmonie Chomutov. Žáci zastupující Domeček si tentokrát moc dobře nevedli. Veškeré výsledky byly velice těsné a žáci bohužel nevyhráli jediné utkání. Prohráli s kadaňskými Katy – 10:12, Děčínem – 6:9 a Roudnicí – 4:6. Oproti Domečku měli hráči Harmonie lehčí soupeře a tím pádem si vedli lépe. Mldaší žáci za tento tým vyhráli 15:5 s Prty a 10:3 se Štětím. V posledním zápase podlehli Děčínu 7:10.