07.02.2018 | Lenka Láryšová

Dorostenci ve druhé lize bodovali, porazili Louny i Lovosice

C H O M U T O V - Dorostenci hráli v Lounech, kde se utkali s Louny a Lovosicemi. S prvně zmíněným celkem to byl boj, ve kterém naši hráči velice dobře obstáli a zvítězili 4:2. Ve druhém zápase dne museli dorostenci bojovat až do posledních chvil, kdy nakonec Lovosice porazili 4:3. O víkendu se také představili přípravky, a to přesněji řečeno tým Čertíků a Chomutov Domeček.

Boj s Louny a Lovosicemi přinesli dorostencům cenné body

V prvním zápase dorostenci nastoupili proti týmu TJ Lokomotiva Louny. Ani jeden z celků nezačal nejlépe. V páté minutě přišlo vyloučení na straně Chomutova, o několik minut později i na straně lounského celku. Využita byla jen přesilovka Chomutova, a tak šli kluci do vedení 1:0. Ve druhé třetině došlo ke srovnání ze strany lounských hráčů, dokonce i k jejich vedení, které v rychlosti bylo díky střele Václava Vepřeka zmařeno. Posledních 12 minut bylo zcela v režii Chomutováků, kteří šli do vedení 3:2 a následní díky proměnění trestného střílení, jenž provedl Matyáš Rauscher, i 4:2.

Proti Lovosicím se jednalo o větší drama. Chomutovští šli do rychlého vedení a výsledkem 4:0 ovládli první třetinu. V následujících dvou třetinách jen Lovosice snižovali výsledek. Ke štěstí dorostenci udrželi svůj náskok a zvítězili tak 4:3.

Představili se i přípravky

Během tohoto víkendu se představili i dva týmy přípravek, které jely do Meziboří. Hráči za Florbal Domeček Chomutov bojovali s Litvínovem Black, který porazili 10:6. Poté ale na ně nastoupilo Ústí Red, proti kterému hráči prohráli 2:21. V posledním zápase Domeček porazila i Kadaň, 3:9. Druhý tým, Čertíci, prohrál s Ústím white – 1:18, Litvínov Yellow – 2:13 a Jazzmany Žatec – 1:3.