Oficiální web florbalového klubu Chomutov
30.03.2018 | Redakce, foto: Vladimír Kapuš (www.fotokapus.cz)

Dorostenci berou v 1. lize šesté místo! Novým trenérem bude Ivan Martinovský

Dorostenci berou v 1. lize šesté místo! Novým trenérem bude Ivan Martinovský
C H O M U T O V - Deset vítězství a deset porážek. Vyrovnaná bilance, která letos dorostencům Florbal Chomutov stačila ve své divizi nejvyšší soutěže na šestou příčku. Dnes odehrál tým své poslední utkání v sezóně, po kterém budou následovat změny. Klub v rámci nové koncepce práce s elitními týmy mění trenéry a upravuje organizaci.
Základní část první ligy dorostenců je minulostí. Nejlepší tři celky, kterými letos byly Florbal Ústí, FBC Děčín a FBC Liberec, mohou slavit postup do nadstavbové skupiny. Naopak poslední dva týmy, Florbalová škola Plzeň a Bivoj Litvínov, sestupují do druhé ligy. Florbal Chomutov obsadil šesté místo s vyrovnanou bilancí deseti výher a deseti porážek a téměř vyrovnaným skóre 120:122.

Tým se po celou sezónu opíral o kvalitní brankářskou dvojici Ondřejů Slanaře a Šrámka. Nejvíce bodů nasbíral Jakub Holovej (24 gólů a 14 asistencí) před Markem Macurou (15+15). Třetí Ondřej Halej má na svém kontě 25 bodů, které ovšem stihl během pouhých 14 utkání. V obraně podávali nejstabilnější výkony kapitán týmu Martin Peksa s Danielem Kellermannem.

Stálicemi týmu byli Marek Macura, Tomáš Zelinka, Petr Švehla, Tomáš Uhlík, Martin Peksa, Ondřej Suchý a Michal Marek, kteří nechyběli ani v jednom duelu tohoto ročníku.

Za dorost v sezóně 2017-2018 nastoupili:
Ondřej Slanař, Ondřej Šrámek, David Mooucha - Jakub Holovej, Marek Macura, Ondřej Halej, Tomáš Zelinka, Petr Švehla, Martin Peksa, Tomáš Uhlík, Daniel Kellermann, Ondřej Suchý, Ondřej Jančík, Filip Klíma, Martin Jeníček, Matěj Martinovský, Michal Marek, Jan Šikíř, Matyáš Rauscher, Jakub Olejka, Vojtěch Helis, Matěj Štefanov

Novým trenérem týmu bude Ivan Martinovský

Hned po posledním utkání sezóny začaly přípravy té následující a došlo k první změně. Florbal Chomutov si v rámci reorganizace své práce s elitními týmy vytyčil několik cílů a jedním z nich bylo přerozdělení práce, rozšíření realizačních týmu a angažování nových trenérů. V souladu s touto myšlenkou, opouští po několika letech pozici hlavní trenéra dorostu Martin Bocian a nahradí ho Ivan Martinovský, majitel trenérské licence B, který dosud trénoval mládež v nedalekých Podbořanech. Oficiálně tým převezme k 1. květnu, kdy hráčům odstartuje příprava na novou sezónu.

Rozhovor s novým trenérem dorostu přineseme v příštích dnech.

Generální partneři

Hlavní partneři