Statečný boj na Goliáše nestačil! Chomutov v poháru podlehl Tatranu 4:13

C H O M U T O V - Ve čtvrteční podvečer 19. října se v Městské sportovní hale v Chomutově odehrál atraktivní zápas domácího Florbalu Chomutov se superligovým celkem, Tatranem Střešovice v rámci osmifinále Poháru České pojišťovny. Domácí se snažili držet se soupeři držet krok, ale rozdíl jedné ligy byl na celém zápasu patrný. Tatran si odvezl z Chomutova výhru 13:4, ale Chomutov se nemá za co stydět, protože předvedl statečný výkon!
POH6, čtvrtek 19.10.2017, 19:00
-
TJ Tatran Střešovice
4:13 (1:4, 2:4, 1:5)
Branky a nahrávky: 10. Pastor (Linc), 22. Bendl (Štěrba), 22. Pastor, 51. Břešťan (Bejček) - 9. Tlapák, 11. Jiří Kolísko (Sládeček), 14. Svoboda (Brautferger), 16. Jiří Kolísko, 21. Ullmann (Vítovec), 23. Meliš (Ullmann), 25. Nehila (Slavík), 37. Sládeček (Němeček), 41. Brautferger (Meliš), 44. Brautferger (Váňa), 45. Svoboda (Tlapák), 53. Gašparík (Meliš), 57. Slavík (Nehila).
Rozhodčí: Varga, Bališ. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 390. Střely na branku: 20:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 3:5, 3:11, 4:11, 4:13.
Florbal Chomutov: Vlček - Šarša (C), Pačmag, Turek, Šnábl, Smetana, Kellermann, Hlaváček - Linc, Fokt, Pastor - Bendl, L. Fiala, Štěrba - Andrle, Bejček, Kopp - Břešťan, Jäschke
TJ Tatran Střešovice: Rebro (44. Zloch) - Nehila, Tlapák, Deutsch (C), Švejkovský, Jiří Kolísko, Sládeček, Meliš, Němeček, Svoboda, Vítovec, Gašparík, Ullmann, Váňa, Brautferger, Slavík

1. zápas osmifinále Poháru České pojišťovny: Florbal Chomutov vs. Tatran Střešovice

První zápas osmifinále ve skupině A se odehrál na domácí palubovce Chomutova. Na hřišti se střetl superligový tým, Tatran Střešovice s florbalisty Chomutova. Chomutovští Tatranu statečně vzdorovali, zároveň se ale potvrdil rozdíl mezi 1. ligou a Superligou.

První třetina: Statečný výkon domácích, stabilní výkon Střešovic!

Od prvního buly v zápase bylo jasné, že se bude hrát na chomutovské palubovce florbal na vysoké úrovni a v rychlém tempu. I přesto první branka padla až v 9. minutě, když se jako první prosadil Tatran. Chomutov vzápětí vyrovnal na 1:1. Rovnovážný stav si hostující tým dlouho nenechal líbit a na svou úvodní branku navázal hned dvěma dalšími. Po faulu Michala Bendla, který si vyžádal trestné střílení, se Tatran posunul do tříbrankového vedení 4:1. Za téhož stavu skončila i první třetina.

Druhá třetina: Chomutov tahal za kratší konec provazu!

Bleskovým vstupem do druhé třetiny si Severočeši značně polepšili. Přestože ve 21. minutě se prosadil před chomutovskou brankou Filip Ullmann, následující vývoj byl pro domácí pozitivní. Krásnou střelu do branky soupeře poslal Michal Bendl, hned poté proměnil trestné střílení Petr Pastor. Hostující tým se chomutovských branek nezalekl, naopak je bleskurychle oplatit svými dvěma góly na stav 7:3. Chomutov se do konce třetiny prosadit nedokázal, za to Tatran zvýšil brankové manko na číslo pět.

Třetí třetina: Happy end pro Chomutov se bohužel nekonal!

Poslední třetina utkání se nesla ve svižném duchu jako třetiny předcházející. Tatran si upevňoval svoje vedení, které ve 44. minutě přesáhlo dvouciferné číslo. Chomutov zbraně nesložil a sympatickým výkonem si v 51. minutě připsal čtvrtou branku utkání. Florbalisté Střešovic pokračovali dál ve své krasojízdě a v 57. minutě vedli nad domácími 13:4. Do konce základní doby žádný z týmů už branku soupeři nevstřelil.

Pohárové utkání skončilo výsledkem 13:4 pro hostující tým Tatran Střešovice, který si tak připsal první výhru v osmifinálové skupině A Poháru České pojišťovny. Děkujeme divákům za hojnou účast, vytvořili jste v hale úžasnou atmosféru!

Ohlasy k utkání

Komentář Martina Bociana: „Jsme rádi, že jsme se s Tatranem mohli dnes utkat a že přišlo tolik diváků. Soupeř potvrdil kvality a důkladně nás prověřil. Dělali jsme, co bylo v našich silách. Mrzí mě slabé nástupy do druhé a třetí třetiny a některé inkasované góly. Děkuji ale hráčům za nasazení a snahu se vyrovnat takto kvalitnímu soupeři. Velké díky divákům za podporu. Přejeme Tatranu hodně štěstí v Superlize a my se pokusíme využít dnešní zkušenost v dalších zápasech.“

Komentář Luďka Beneše (Tatran Střešovice): „Trochu jsme se báli pověstného chomutovského pekla, ale nakonec jsme ho zvládli i díky i horší koncovce Petra Pastora. Děkujeme za utkání!“