Skvělý obrat v závěru! Chomutov porazil Štíry a do play off jde ze třetího místa

C H O M U T O V - Základní část Národní florbalové ligy je u konce. Chomutov nastoupil k poslednímu zápasu na domácí palubovce proti Štírům z Českých Budějovic. Ve hře bylo umístění a lepší výchozí pozice do vyřazovacích bojů. Výkon domácích byl dlouho nevýrazný, ovšem v závěru vyvinuli na soupeře enormní tlak a odměnou byl v posledních třech minutách obrat na 6:5. Severočeši tak mají jistotu, že do play off půjdou ze třetí příčky.
22.kolo, sobota 25.2.2017, 18:00
-
FBC Štíři České Budějovice
6:5 (3:2, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. Tichý (Chocholoušek), 14. Bejček (Selinger), 18. Šarša (Šnábl), 26. Pastor (Z. Hlaváček), 57. Pastor (Jäschke), 59. Andrle - 3. Hanák, 17. Hrdý (Tomšíček), 21. Hanák, 31. Havelka, 43. Hanák (Havelka).
Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 205. Střely na branku: 13:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:5, 6:5.
Florbal Chomutov: Šantora - Z. Hlaváček, Turek, Šarša (C), Šnábl, Šulc, Selinger, Kubeš - Jäschke, Fokt, Pastor - Chocholoušek, T. Fiala, Tichý - Kopp, Bejček, Andrle
FBC Štíři České Budějovice: Kunst - Staněk, Kudláček, Hrdý, Hejplík, Froněk, Žáček, Havelka, Klouda, Hanák, Malý, Slepička, Tomšíček

Chomutov si připsal šestou výhru v řadě a chystá se na play off!

Florbalisté Chomutova odehráli 25.2. poslední zápas v rámci základní části Národní ligy v divizi západ na domácí palubovce. Na utkání vyzvali šestý tým tabulky, FBC Štíry z Českých Budějovic. Už před zápasem měl Chomutov play off jisté a to hned ze třetí příčky. Výhrou 6:5 nad Českými Budějovicemi pouze potvrdil svojí vzrůstající formu před play off a prodloužil sérii neprohraných zápasů na číslo šest.

Průběh utkání: Florbal Chomutov X FBC Štíři České Budějovice

Celé utkání mezi Chomutovem a Českými Budějovicemi lze shrnout jako neustálý boj o vedení. Jak se říká, každý chvilku tahal pilku. V první třetině byl silnější Chomutov, i když se dle trenéra Martina Bociana dopustil určitých chyb, dokázal se dostat do vedení 3:2. Střely po první třetině byly vcelku vyrovnané, Chomutov jich měl na svém kontě 6 a České Budějovice 9 - nicméně florbalisté Budějovic se dopouštěli více střeleckých chyb a nepřesností.

Českým Budějovicím se povedlo buly v úvodu druhé třetiny, ze kterého hned padla branka na 3:3. Dlouho ale vyrovnaný stav utkání nezůstal, v 26. minutě se před brankou hostujících Budějovic prosadilo duo Petr Pastor a Zbyněk Hlaváček. Štíři z Českých Budějovic zanedlouho srovnali díky vyloučení domácího hráče Daniela Fokta a následné přesilovce, kterou zvládli a vytěžili z ní branku.

Štíři měli po celý zápas brilantní vstupy do nových třetin, to potvrdili i ve třetí třetině, kdy během tří minut dokázali vstřelit branku na stav 5:4 a poprvé se tak ujali vedení. Následovala téměř třináctiminutová branková pauza, kdy se fanoušci Chomutova začali dostávat do varu a fandili domácím, co to jen šlo. Vyrovnávací branku na 5:5 střelil v 57. minutě střelil Petr Pastor, asistoval Daniel Jäschke. Fanoušci už viděli týmy v prodloužení, nicméně skvělou brankou z otočky poslal Vít Andrle domácí tým do vedení - v 59. minutě. Štíři zkusili své šestí ve hře bez brankáře, ale Chomutov už dokázal své vedení dovést do zdárného konce.

Chomutov vyhrál v posledním kole základní části Národní ligy nad FBC Štíry z Českých Budějovic těsným skóre 6:5.

Play off se blíží! Kdo bude soupeřem Chomutova?

Chomutov zdárně ukončil základní část Národní ligy - divize západ na 3. příčce, což mu zajistilo lepší výchozí pozici pro play off. Bude si v následujících dnech moci vybrat soupeře pro čtvrtfinále a je jasné, že začne první zápas čtvrtfinále na domácí palubovce.

O následujícím vývoji play off vás budeme včas informovat.

Komentář Martina Bociana (Florbal Chomutov): „Dvě třetiny byly z naší strany nevýrazné, plné nepřesností a chyb. Ve třetí třetině jsme se zvedli, zejména psychicky a zlepšili jsme koncentraci. Jsem rád, že jsme nakonec z tlaku vytěžili tři body. Děkujeme soupeři za zápas, přejeme hodně štěstí v play-off a děkuji skvělým divákům.“

Komentář Lukáše Malého (FBC Štíři České Budějovice): „Neproměnné šance nás stály zápas. Ale i tak to bylo výborné utkání, děkujeme soupeři.“