Skvělý nástup a první výhra! Chomutov srovnává stav barážové série na 1:1

C H O M U T O V - Po úvodním duelu na palubovce Pelhřimova se barážová série tento víkend přesunula na sever Čech. Jejím dějištěm je Sportovní hala v Kadani, která sledovala v sobotu večer drtivý nástup Chomutova! Osmá minuta a stav byl 5:0. Skvělý začátek! Také díky němu slavili domácí nakonec vítězství 12:5 a vyrovnávají stav série na 1:1 na zápasy. Pokračování je na programu v neděli od 15:30 znovu v SH Kadaň.
BA2, sobota 29.4.2017, 20:30
-
Spartak Pelhřimov
12:5 (6:3, 2:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 2. Pastor, 5. Šarša (Chocholoušek), 5. T. Fiala (Chocholoušek), 6. Bejček (Kopp), 8. Fokt (Pastor), 15. Jäschke (Pastor), 22. Pastor (Fokt), 38. Chocholoušek (T. Fiala), 44. Turek (Pastor), 48. Kopp (Krajník), 54. Andrle (Krajník), 55. Chocholoušek - 10. Charouzek (Hendrych), 10. Poduška (Fučík), 18. Charouzek (Poduška), 30. Poduška (Blažek), 60. Charouzek (Fučík).
Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 205. Střely na branku: 5:0, 5:2, 6:2, 6:3, 7:3, 7:4, 12:4, 12:5. Průběh utkání: .
Florbal Chomutov: Vlček - Šarša (C), Šnábl, Pačmag, Turek, Selinger, Z. Hlaváček, Krajník, Šulc - Chocholoušek, T. Fiala, L. Fiala - Jäschke, Fokt, Pastor - Kopp, Bejček, Andrle - Tichý
Spartak Pelhřimov: Venkrbec (48. Kuchař) - Kocián, Šurkala, Blažek, Koten, Knězů, Charouzek, Zrzavý, Poduška (C), Vlach, Fučík, Hendrych, Čech, Kubíček, Škoda, Běhounek

Dvouciferná výhra a vyrovnání barážové série!

Florbalisté Chomutova se v sobotu 29. dubna vydali bojovat do Kadaně, kde je čekal druhý zápas v rámci baráže o 1. ligu proti Spartaku Pelhřimov. Do zápasu šli chomutovští florbalisté s nepříznivou zápasovou bilancí 1:0 pro soupeře, Pelhřimov. Výhra v 2. zápase by pro Pelhřimov znamenala velkou psychickou výhodu do nedělního zápasu, při kterém by mohli barážovou sérii už ukončit. To ale Chomutov nedopustil a sérii v 2. zápase vyrovnal na 1:1.

Průběh zápasu: Florbal Chomutov X Spartak Pelhřimov

První třetina: Chomutov si zajistil vysoké vedení!

Chomutovští se po prohře na palubovce Pelhřimova pustili do prvních minut sobotního utkání ve vysokém tempu. První otevřel skóre zápasu zkušený hráč, Petr Pastor. Od této chvíle se Chomutovu dařila každá střela na branku. Do 8. minuty si Chomutov dokázal vybudovat slušný náskok 5:0.

Pelhřimov se po této rychloakci chomutovské týmu vzpamatoval až v 10. minutě, když během minuty stáhl náskok Chomutova na skóre 5:3. Do konce třetiny se týmy navzájem hlídaly a dovolily si navzájem dát pouze jednu branku. Na přestávku před druhou třetinou se šlo za skóre 6:3.

Druhá třetina: Chomutovští florbalisté zvýšili zápasové manko!

Druhá třetina byla brankově chudší než třetina první. Ve 22. minutě přidal Petr Pastor jednu branku na konto Chomutova při přihrávce Daniela Fokta. Pak nastalo menší uklidnění rozbouřených vod na obou stranách, které prolomila až branka pelhřimovského útočníka Petra Podušky.

Na konci třetiny se před pelhřimovskou brankou dokázal prosadit Marek Chocholoušek, který zařídil Chomutovu odchod na přestávku při skóre 8:4.

Třetí třetina: Vítězství Chomutova se stalo realitou!

Po deváté brance, kterou brankář Pelhřimova – Zbyněk Venkrbec – nechytil, nastalo střídání brankářů, ale ani to nezabránilo Chomutovu v krasojízdě. Před brankou se v poslední třetině vystřídaly hned čtyři úspěšné dvojice, které Pelhřimovu střelily branku. Hned dvakrát se na postu útočníka prosadil Jan Krajník, který se vrátil do kádru před barážovými boji.

Pelhřimovu se nedařilo prosadit před chomutovskou brankou až do poslední, 60. minuty, kdy zmírnil propastný rozdíl ve skóre na 12:5. Chomutov se v sobotu radoval z vysokého vítězství 12:5 a z vyrovnání barážové série na 1:1.

3. zápas barážové série: Florbal Chomutov X Spartak Pelhřimov

Chomutov se s Pelhřimovem setká ještě dnes, v neděli 30. dubna, taktéž ve Sportovní hale v Kadani od 15:30. Pro Chomutov by bylo případné vítězství obrovskou psychickou výhodou do rozhodujících bojů, které se odehrají na palubovce Pelhřimova v termínu od 6. května do 7. května.

Odkaz na online přenos utkání

Komentář trenéra Martina Bociana (Florbal Chomutov): „Dnes to byl znovu náš standardní týmový výkon, který nás dovedl k jednoznačnému vítězství. Série je vyrovnaná, zítra se začíná od nuly. Díky divákům a soupeři za utkání.“

Komentář trenéra Jana Knězů (Spartak Pelhřimov): „Trapný a zoufalý výkon, s nímž nemůžeme uspět. Hráči absolutně neplnili, to co bylo řečeno a výsledkem byl debakl. Blahopřejeme domácím. Děkuji fanouškům a zároveň se vlastním omlouváme.