První prohra mužského týmu v sezóně, těsně podlehl Liberci 6:5

První prohra mužského týmu  v sezóně, těsně podlehl Liberci 6:5
CHOMUTOV - První prohru s hořkou pachutí mají za sebou muži Florbalu Chomutov. V neděli 2. října těsně prohráli po zaspané druhé třetině, kdy nevstřelili ani jednu branku, na palubovce FBC Panthers Liberec 6:5. Chomutovu byl ofenzivnější než Liberec, ale k výhře chyběla mužům přesnost střel na branku. Florbal Chomutov prohrou přišel o prvenství v ligové tabulce.
3.kolo, neděle 2.10.2016, 16:00
FBC PANTHERS Liberec
-
6:5 (3:4, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Szabo (Neuman), 12. Neuman (Munzar), 15. Munzar (Neuman), 27. Neuman (Munzar), 29. Jágr (Neuman), 47. Munzar (Šeps) - 8. Tuhkanen, 10. Šarša (Chocholoušek), 13. Andrle (Kopp), 13. Jäschke (Štěrba), 41. Šarša
Rozhodčí: Monzer, Procházka. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Střely na branku: 22:39. Průběh utkání: 3:4, 5:4, 6:5.
FBC PANTHERS Liberec: Vaníček (Kolomazník) - T. Szabo (C), J. Špak, M. Šír, M. Žihla, M. Tomas, M. Šeps, J. Obermann, F. Munzar, T. Erlebach, V. Vaníček, T. Tuhkanen, L. Jágr, J. Ježek, J. Hora, M. Skibko, O. Neuman
Florbal Chomutov: Vlček (Šantora) - O. Šarša (C), M. Šulc, K. Klíma, R. Dušek - O. Bejček, D. Jäschke, A. Trávníček, J. Štěrba, T. Fiala, L. Fiala, O. Kopp, V. Andrle, Z. Hlaváček, M. Šnábl, T. Břešťan, P. Pastor, M. Chocholoušek

Florbal Chomutov Liberec podcenil, prohra 6:5

Chomutovští florbalisté se do nedělního zápase drželi na čele průběžné tabulky Národní ligy v divizi západ. Nicméně po zápase s FBC Panthers Liberec se bohužel posunuli na čtvrté místo tabulky, jelikož Liberec z domácího zápasu vytěžil, co mohl a vyhrál 6:5.

Průběh utkání: FBC Panthers Liberec - Florbal Chomutov

V zápase se do vedení dostali během čtvrté minuty domácí hráči Liberce díky střele Tomáše Szaba. K vyrovnání na 1:1 došlo vzápětí, jelikož liberecký hráč Teemu Tuhkanen vstřelil branku, ale svému týmu. Ondřej Šarša trefil za asistence Marka Chocholouška v osmé minutě svatyni libereckého brankáře, tímto Chomutov regulárně vstoupil do utkání. Do konce třetiny přidali dvě branky hráči Liberce a dvě hráči Chomutova, kteří se po první třetině drželi ve vedení 4:3. „Liberec nepatří mezi naše oblíbené soupeře. Má zvláštní styl hry - vzadu nehrají nic moc, ale vepředu pomalu, co střela to gól, takže se proti nim i špatně chytá,“ komentuje zápas Jan Vlček, brankář týmu Florbal Chomutov.

V druhé třetině si hráči Florbalu Chomutov vybrali smůlu snad na celou sezónu. Nevstřelili ani jednu branku, čehož využil Liberec, který se dvěma brankami ujmul vedení 5:4. „O výsledku utkání rozhodla druhá třetina, kdy jsme si vybrali velkou část střelecké smůly, soupeři tam spadlo doslova všechno,“ vysvětluje Jan Vlček.

V poslední třetině předvedli oba týmy rychlou, ofenzivní hru. Ve 41. minutě Ondřej Šarša opětovně prostřelil libereckého brankáře, a tak vyrovnal skóre zápasu. Nicméně Liberec nesložil zbraně a ve 47. minutě střelil rozhodující branku zápasu Filip Munzar. „Půl minuty před koncem nedal J. Štěrba gól do prázdné branky. P. Pastor trefil v posledních dvou sekundách břevno,“ doplňuje obránce, Ondřej Šarša.

Chomutov prohrál poprvé v sezóně proti Liberci těsně 6:5. „Byli jsme lepším týmem. V každé třetině jsme Liberec přestříleli, akorát jsme neproměňovali šance, přičemž Liberec dal z protiútoku skoro pokaždé gól,“ shrnuje Ondřej Šarša,.

Domácí zápas se blíží! Chomutov vyzve Turnov.

K dalšímu zápasu v rámci Národní ligy se schyluje již tento víkend. Domácí Chomutov se utká v proti druhému týmu ligové tabulky, TJ Turnov. Zápas se bude hrát v sobotu 8. října od 19:00 na palubovce Městské sportovní haly. Těšíme se na vás!

Tomáš Szabo (FBC Panthers Liberec): Hrozný zápas, vůbec nám to nešlo a kazili jsme si to sami. Naštěstí máme fantastická čísla 93 a 28. Děkujeme moc divákům.

Karel Klíma(Florbal Chomutov): Děkujeme soupeřům a divákům za zápas. Není nálada na komentář.