První důležitá výhra získána! Chomutov porazil Turnov o dvě branky!

C H O M U T O V - Chomutovští florbalisté zahájili 18. března semifinálové boje na palubovce svého dobře známého soupeře, TJ Turnov. Do zápasu vkročil Chomutov skoro stejně jako Turnov za stavu 3:2 pro hostující. Klíčové bylo proměňování přesilových her, které později rozhodly o vítězi zápasu. Druhá třetina se odehrála ve velmi vyrovnaném tempu. Na každé straně přibyla jedna branka. V poslední třetině potvrdil Chomutov své kvality a zvýšil brankové manko na číslo 2, které musel Turnov dohnat. Vyrovnat se domácímu týmu nepodařilo, takže se florbalisté Chomutova radovali z výhry 6:4. Chomutov získal tak první důležitou výhru v semifinálové sérii play off Národní ligy.
SF1, sobota 18.3.2017, 20:45
TJ Turnov
-
4:6 (2:3, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 8. Hejduk (Matěcha), 12. A. Palatínus (Seidl), 37. Vitásek (A. Palatínus), 57. A. Palatínus (Sekyra) - 5. Chocholoušek (Šnábl), 14. Pastor (Jäschke), 16. Turek, 26. Chocholoušek (L. Fiala), 45. Chocholoušek (Fokt), 56. Pastor (Chocholoušek).
Rozhodčí: Kytler, Sommer. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 92. Střely na branku: 45:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:6, 4:6.
TJ Turnov: Švec - Měkota, V. Palatínus, Havlín, Matěcha, Seidl, Rondoš, Bursa, HEjduk, Grmolec, Pospíšil, Vitásek, A. Palatínus, Buriánek, Sekyra, Nezdara.
Florbal Chomutov: Šantora - Šarša (C), Šnábl, Z. Hlaváček, Turek, Šulc, Klíma - Chocholoušek, Fokt, L. Fiala - Štěrba, Jäschke, Pastor - Kopp, Bejček, Andrle

Podrobnosti k utkání pro Vás připravujeme.

Jaroslav Marks (TJ Turnov): „Vyrovnané utkání, které rozhodly přesilovky, soupeř je využil, kdežto my ne. Musíme zapomenout na dnešek a zítra jít do utkání s čistou hlavou.“

Martin Bocian (Florbal Chomutov): „Tradičně v Turnově velmi těžký zápas, hodně o bojovnosti. Určitě musíme zlepšit disciplínu a nesmíme si dovolit hrát tolik oslabení. Výhra nás těší, ale série tím zdaleka nekončí. Zítra začíná nový zápas, na který se musíme znovu připravit. Děkujeme soupeři a divákům a těšíme se na zítra!“