Odveta na jedničku! Chomutov nasázel dvanáct branek a srovnává sérii na 1:1

C H O M U T O V - Včera chomutovští florbalisté dotahovali ze všech sil, ale na vítězství to nestačilo. Dnes nastoupili do druhého domácího utkání s jednoznačným cílem: vyhrát a srovnat stav čtvrtfinálové série s Královým Dvorem. To se povedlo na jedničku. Další těžké utkání zvládli a nakonec se radovali z vysoké výhry 12:4! Sta série je tak 1:1.
ČF2, neděle 5.3.2017, 18:00
-
T.B.C. Králův Dvůr
12:4 (3:2, 3:1, 6:1)
Branky a nahrávky: 5. Chocholoušek (Šarša), 7. Šarša (T. Fiala), 15. L. Fiala (Chocholoušek), 25. Kopp (Bejček), 26. T. Fiala (Chocholoušek), 29. Pastor (Štěrba), 48. Pastor (Jäschke), 49. L. Fiala (Chocholoušek), 50. Štěrba, 53. Chocholoušek (L. Fiala), 57. Šulc (Selinger), 60. L. Fiala (T. Fiala) - 2. Štěpnička (Duchek), 14. Dvořák (Štěpnička), 35. Štěpnička (Duchek), 48. Olšiak.
Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 1:0 a navíc Šulc (CHM) 5 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 410. Střely na branku: 21:17. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 6:2, 6:3, 7:3, 7:4, 12:4.
Florbal Chomutov: Šantora - Šarša (C), Šnábl, Pačmag, Turek, Šulc, Klíma, Selinger, Z. Hlaváček - Chocholoušek, T. Fiala, L. Fiala - Štěrba, Jäschke, Pastor - Kopp, Bejček, Andrle - Tichý
T.B.C. Králův Dvůr: Novák (49. D. Kameš) - Kračunov, Sluka, Chaloupka, Votava, Kubert, Duchek, Dvořák, Horký, Syrovátko, Kovářík, Brak, Vondruška, Langer, Kebrle, Olšiak, Svoboda, Štěpnička, M. Kameš

Chomutov převálcoval Králův Dvůr a vyrovnal čtvrtfinálovou sérii!

Florbalisté Chomutova vstoupili 5. března v 18:00 v Městské sportovní hale v Chomutově do druhého čtvrtfinálového zápasu opět proti Královu Dvoru. „Do zápasu jsme vstoupili více aktivněji a měli větší hlad po vítězství,“ říká kapitán týmu, Ondřej Šarša, k druhému zápasu čtvrtfinále.

b>Průběh 2. zápasu čtvrtfinále: Florbal Chomutov X T.B.C. Králův Dvůr

První branku utkání sice vstřelil Králův Dvůr již ve druhé minutě po vhození buly, potom ale ze strany hostujícího týmu přišla pauza, které využil Chomutov. Rázem se domácí tým dostal do vedení 3:2.

S přibývajícími třetinami se výkon Králova Dvora zhoršoval, čehož Chomutov dokázal bravurně využít ve svůj prospěch. V průběhu druhé třetiny se Chomutov dokázal dostat do vedení tří branek za stavu 6:3.

Třetí třetina byla naprostá střelecká kanonáda pro Chomutov. Od 48. minuty do 60. minuty se chomutovští florbalisté před brankou Králova Dvora prosadili hned šestkrát.

Domácí dokázali skvěle ubránit přesilovou hru Králova Dvora, když byl vyloučen Miloš Šulc na pět minut. Pětiminutovou přesilovku dokázal Králův Dvůr přetavit pouze v jednu branku, která nezvrátila dvoucifernou výhru Chomutova v druhém čtvrtfinálovém zápase.

Florbal Chomutov si připsal vysokou, dvoucifernou výhru 12:4 a vyrovnal tak zápasovou bilanci ve čtvrtfinále proti Královu Dvoru na 1:1. „Konečně to tam napadalo, výborně zachytal i Karel Šantora. Za stavu 1:1 se stěhuje série do Králova Dvora a musíme se znova pečlivě připravit na oba zápasy,“ doplňuje Ondřej Šarša.

Komentář Martina Bociana (Florbal Chomutov): „Dneska jsem maximálně spokojen s nasazením celého týmu, předvedli jsme ukázkovou bojovnost. Moc děkujeme skvělým divákům! Návštěva přes 400 lidí byla pro nás hnacím motorem a chtěli jsme předvést náš maximální výkon. Snad byli spokojeni. My dnes jsme. Děkujeme soupeři za kvalitní zápas a těšíme se na odvety.“

Komentář Marka Michálka (T.B.C. Králův Dvůr): „Dnes jsme si zkusili, že individuálně to opravdu nepůjde. Musíme se vrátit k týmovému pojetí s jiskrou, důrazem a drivem ze včera, jen tak můžeme soupeři hrozit. I přesto si vezeme domů jeden bod. Věřím, že přes týden se dobře připravíme a zlepšíme co musíme. Gratuluji soupeři k dnešní výhře a fanouškům za atmosféru. Možná se sem ještě vrátíme.“