Muži v Poháru znovu postupují! V pátém kole přivítají superligové Kladno!

C H O M U T O V - Letošní Pohár České pojišťovny zatím vychází mužům na jedničku! Poté, co ve třetím kole vyřadili Kobylisy vysoko 10:4, přidali ve čtvrtém kole ještě další dvě branky navrch. Pražský FBC Texas zdolali 12:4 a vůbec poprvé v historii postupují do 5. kola! V něm navíc narazí na atraktivního soupeře - nasazený superligový nováček FBC Kladno! Zápas se odehraje na hřišti Městské sportovní haly. Termín a čas zatím není znám.
POH4, středa 28.9.2016, 11:00
TEXAS LONGHORNS
-
4:12 (1:3, 1:5, 2:4)
Branky a nahrávky: 9. Mlnařík (Vichnar), 28. Vichnar (Mlnařík), 41. Vichnar (Mlnařík), 51. Adamík (Jungman) - 10. T. Fiala (Chocholoušek), 12. T. Fiala (L. Fiala), 19. Bejček (Kopp), 21. Chocholoušek (T. Fiala), 26. Jäschke (Štěrba), 32. L. Fiala (T. Fiala), 33. Štěrba (Břešťan), 39. vlastní soupeře, 47. Giptner (Z.Hlaváček), 54. Bejček (Kopp), 58. T. Fiala (Břešťan), 59. Andrle (Kopp).
Rozhodčí: Sochůrek, Rousek. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 33:40. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5, 2:8, 3:8, 3:9, 4:9, 4:12.
TEXAS LONGHORNS: Šimůnek (41. Murín) - Adamík, Keil, VAlenta, Piala, Harouš, Kuška, Kukačka, Jirka, Šereda, Petr, Mlnařík, Gaberdén, Poruba, Vichnar, Sládek (C), Jungman
Florbal Chomutov: Vlček (41. Trhlík) - Šarša (C), Klíma, Dušek, Šnábl, Šulc, Břešťan, Z. Hlaváček - Chocholoušek, T. Fiala, L. Fiala - Kopp, Bejček, Andrle - Giptner, Jäschke, Štěrba

FBC Texas poražen, páté kolo Poháru se blíží!

Hráči Florbalu Chomutov si nedopřáli volna ani o statní svátek 28. září, kdy vyrazili do Prahy stověžaté. Na palubovce domácího týmu FBC Texas sehráli od 11:00 hodin utkání konající se v rámci 4. kola Poháru České pojišťovny.

V první třetině se hráči obou týmu rozehrávali a pouze zkoušeli, co jejich útok či obrana dokáže. Domácí Texas hnali ke gólům fanoušci, kteří se zaradovali v první třetině pouze jednou. Podstatně lépe si vedl Florbal Chomutov, který brankáře Texas, Šimůnka, prostřelil hned třikrát.

V druhé třetině začala rychlostřelba hostujícího týmu Chomutova. Skóre třetiny otevřel Marek Chocholoušek, za asistence Tomáše Fialy. Následovaly další čtyři rychlé branky, které prošli Šimůnkovi mezi prsty. FBC Texas se na odpor Chomutovu příliš nestavěl a vstřelil pouze jeden gól, který ho stále držel ve hře. Stav po druhé třetině byl 8:2 pro Chomutov.

S vypětím všem sil se pokoušeli domácí Texas zachránit zápas v poslední třetině, kdy proměnili dvě dobře mířené střely, nicméně k výhře to nestačilo. Chomutov si potvrdil vysoké vedení ještě čtyřmi góly navíc, čímž se opět dostal přes magickou desítku. Nad FBC Texas dokázal vyhrát dvouciferným skórem 12:4, a tím si podepsal vstupenku do 5. kola Poháru České pojišťovny!

Kde se bude hrát 5. kolo?

Chomutov nastoupí do pátého kola Poháru České pojišťovny na domácí palubovce proti nováčkovi Superligy - FBC Kladno. Datum a čas zápasu bude upřesněn.

Ladislav Hrma (FBC Texas): Děkuji hráčům za odbojované utkání a především divákům za fantastickou a neopakovatelnou atmosféru. Získali jsme spoustu zkušeností, proti techničtějšímu a rychlejšímu soupeři, který vyhrál zaslouženě.

Martin Bocian (Florbal Chomutov): V první řadě děkujeme soupeři za bojovné utkání a divákům za výbornou atmosféru. Ačkoliv se v naší hře objevilo opět několik slabších míst, myslím, že zasloužené vítězství. Domácí ale bojovali až do poslední chvíle a proto mělo utkání náboj až do úplného konce.