Florbalisté Chomutova po těžkém boji porazili Mukařov a jsou v lize třetí!

C H O M U T O V - Florbalisté Chomutova vkročili do prvního zápasu roku 2017 pravou nohou! V rámci 15. kola národní ligy se na domácí palubovce střetli s tým TJ Sokol Mukařov. V první třetině si Chomutov vytvořil značný brankový náskok, který Mukařov dohnal v až poslední třetině a chtěl zápas dotlačit do prodloužení. Prodloužení se nekonalo, Chomutov vyhrál 7:6 a poskočil na třetí průběžnou příčku ligy!
15.kolo, sobota 7.1.2017, 18:00
-
TJ Sokol Mukařov - Tago Mago
7:6 (4:0, 3:2, 0:4)
Branky a nahrávky: 5. Chocholoušek (T. Fiala), 7. Turek (Fokt), 17. Chocholoušek (Šarša), 19. Jäschke (Štěrba), 22. Šulc (Bejček), 28. T. Fiala (Chocholoušek), 35. Kopp (Tichý) - 26. Vaculík (Noha), 37. Otto, 48. Majer (Pudich), 56. Majer (Drahorád), 58. Vaculík (Noha), 60. Vaculík (Podhráský).
Rozhodčí: L. Grundler a J. Matějka. Vyloučení: 6:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 32:37. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1, 7:6.
Florbal Chomutov: Šantora (Trhlík) - Klíma, Fokt, Bejček, Jäschke, Štěrba, T. Fiala, L. Fiala, Pačmag, Kopp, Selinger, Turek, Šnábl, Břešťan, Šarša, Tichý, Chocholoušek, Šulc.
TJ Sokol Mukařov - Tago Mago: Bína - Šiman, Drahorád, Vaculík, Sláma, Zbyněk, Smutný, Majer, Svatoš, Podhráský, Sklenář, Kášek, Obrtlík, Chlumský, Pudich, Noha, Otto.

Čtvrtý Mukařov na kolenou, třetí příčka patří Chomutovu!

Florbalisté Chomutova vstoupili do nové sezóny zápasem s Traverzou Mukařov na domácí palubovce. Chomutov odehrál proti Mukařovu v roce 2016 jeden zápas na jejich domácí palubovce, který skončil výhrou chomutovských florbalistů 3:2. Odvetný zápas Mukařov opět nevyhrál a se Chomutov tak může radovat z perfektní zápasové bilance.

Průběh utkání: Florbal Chomutov X TJ Sokol Mukařov

Do první třetiny naskočil Florbal Chomutov velmi sebevědomě. Tabulkově lepší tým rozstřílel 4:0, a tím ho pěkně zaskočil.„V první třetině jsme soupeře po všech stránkách přehrávali, hráli jsme svou hru, která nám přinesla vysoké vedení,“ komentuje výkon týmu Karel Šantora, chomutovský brankář chytající v duelu proti Mukařovu.

Hráči obou týmů vstoupili do druhé třetiny vyrovnaným výkonem. Do zápasu po malých krůčcích úspěšně naskočil i Mukařov, který vstřelil dvě branky. Nicméně na Chomutov stále neměl, protože si během druhé třetiny připsal branky tři. „Ve druhé třetině soupeř vyrovnal hru hlavně díky dvěma přesilovkám. Dal dva šťastné góly,“ doplňuje Karel Šantora.

V poslední třetině Mukařov dokázal zápas ještě značně zdramatizovat, když Chomutovu vstřelil čtyři branky, a tak se utkání posunulo na skóre 8:7 pro domácí. „Třetí třetinu nás soupeř začal přehrávat díky faulům a dvouminutovým trestům. Naštěstí jsme tři body ubránili a posunuli se v tabulce na třetí místo,“ shrnuje Karel Šantora.

Příští utkání mužského "A" týmu bylo přesunuto!

Zápas 16. kola Národní ligy měl sehrát Chomutov již tento pátek proti okresnímu soupeři, týmu FBC DDM Katům Kadaň A. Utkání bylo přesunuto na neurčito. O novém termínu vás budeme informovat.

Ohlasy k utkání

Komentář trenéra domácích (Martin Bocian): „Chtěl bych pochválit brankáře naše týmu, který nás po celý zápas držel. Hráče za velmi dobrý výkon v první polovině utkání a za bojovnost ve druhé polovině utkání. Přes množství oslabení jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Děkuji soupeři a divákům.“

Komentář trenéra hostů ( Tomáš Velechovský): „První dvě třetiny jsme doplatili na naší střeleckou impotenci. Soupeř nás přehrával technicky, rychlostně a bohužel i v soubojích. V třetí třetině jsme dovedli zápas do důstojného konce, škoda úplného závěru. Čekal jsem od nás dneska lepší výkon. Děkuji divákům a pořadatelům.“