Fantazie! Chomutov zdolal Turnov 3:0 na zápasy a čeká ho finále Národní ligy!

C H O M U T O V - Florbal Chomutov po dlouhých letech čekání vybojoval postup do finále Národní ligy! Semifinálovou bitvu s Turnovem ukončil v nejkratším možném termínu, když v sobotu zvítězil ve třetím duelu 6:4. Celou sérii tak ovládl poměrem 3:0 na zápasy. Teď budou Severočeši čekat na svého dalšího soka, kterému se postaví ve finále. Tažení za 1. ligou stále nekončí!
SF3, sobota 25.3.2017, 18:00
-
TJ Turnov
6:4 (4:1, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Fokt (Štěrba), 13. Chocholoušek (T. Fiala), 14. Pastor (Štěrba), 17. Chocholoušek (T. Fiala), 37. Andrle (Kopp), 60. Štěrba - 15. Sekyra (Matěcha), 40. Sekyra (trest.střílení), 40. Matěcha (Švec), 57. Vitásek (Matěcha).
Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 420. Střely na branku: 25:29. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:4, 6:4.
Florbal Chomutov: Šantora - Šarša (C), Šnábl, Pačmag, Turek, Šulc, Klíma - Chocholoušek, T. Fiala, L. Fiala - Štěrba, Jäschke, Pastor - Kopp, Bejček, Andrle
TJ Turnov: Švec - Měkota, V. Palatínus, Havlín, Matěcha (C), Seidl, Rondoš, Hejduk, Grmolec, Vitásek, A. Palatínus, Sekyra

Turnov zdolán a Chomutov je ve finále Národní ligy!

Chomutov nastoupil do třetího zápasu semifinálové série play off proti TJ Turnovu za velmi příznivého stavu 2:0 na zápasy. Pro domácí hráče byl zápas odehraný v sobotu 25. března obrovskou motivací pro ukončení semifinálové série s Turnovem, což se jim nakonec také povedlo. Chomutov se tak podívá za bránu semifinále play off - nastoupí totiž ve finále! Bitvy o 1. ligy mužů stále pokračují. Vysněný cíl je s každým vyhraným zápasem blíž a blíž...

Průběh 3. utkání semifinále: Florbal Chomutov X TJ Tunov

Chomutov nastoupil nádherně do první třetiny svojí aktivitou, která mnohonásobně předčila soupeře. Jako první z chomutovského týmu se již ve 1. minutě prosadil Daniel Fokt při přihrávce Kuby Štěrby. Následovaly další dvě branky a stav se stal velmi pozitivní pro Chomutov - 3:0. V 15. minutě se poprvé před Šantorovo brankou prosadil turnovský hráč. Gól Turnova během minuty oplatil ale Marek Chocholoušek, kterému přihrával Tomáš Fiala.

Do druhé třetiny nastupoval domácí Chomutov s náskokem 3 branek na Turnov. Turnovští hráči se po nevydařené první třetině dokázali vzchopit a nadělili Chomutovu dvě branky, které je nicméně do vedení v zápase stejně neposlaly. Chomutov přidal jednu branku v 37. minutě zásluhou útočníka Víta Andrleho za přihrávky Ondřeje Koppa. Stav utkání po první, vyrovnané třetině byl 5:3.

V poslední třetině vyvíjeli turnovští neskutečný tlak na domácí hráče dlouhou power play hrou. Turnov neměl co ztratit, tak šel do hry bez brankáře naplno. V 56. minutě stáhl Turnov vedení domácího týmu na rozdíl jedné branky. Nicméně bezchybná střela Kuby Štěrby v 60. minutě rozptýlila všechny naděje Turnova na prodloužení série.

Chomutov zvítězil i ve třetím zápase s Turnovem při skóre 6:4. Semifinálovou sérií s Turnovem prošli chomutovští florbalisté bez ztráty korunky a už za týden se podívají do finále play off Národní ligy! Soupeř pro finále prozatím není známý, protože svojí semifinálovou sérii dohrává tým Panthers Praha proti Mukařovu. Finále je aktuálně blíže tým Mukařova, který má v zápasové sérii na kontu dvě výhry. Panthers si připsali prozatím výhru jednu.

Komentář Martina Bociana (Florbal Chomutov): „Ohromná radost! Zápas se zdál být velmi dobře rozehraný, ale soupeř ve druhé třetině zlepšil obranu a nakonec z toho bylo obrovské drama. Klobouk dolů před klukama za to, jak zvládli znovu dlouhou power play soupeře. Turnovu mockrát děkujeme za skvělou sérii, všem divákům za opět skvělou kulisu a těšíme se na finále!!!“

Komentář Jaroslava Markse (TJ Turnov): „Nejdřív byl chtěl poděkovat hráčům za celou sezónu, jsem na ně pyšný a jsem rád, že jsem je mohl trénovat. O zápasu rozhodla první třetina, ve které jsme zbytečně inkasovali. Zlepšený výkon ve druhé třetině nás dostal do hry, ale na konci utkání byli šťastnější domácí. Přeji Chomutovu hodně štěstí v dalších bojích.“