Dvouciferná výhra nad Orkou vyšvihla Chomutov na páté místo v tabulce!

C H O M U T O V - Florbalisté Chomutova se na domácí palubovce předvedli ve velkém stylu. V neděli 29.ledna se postavili od 16:00 proti týmu ASK Orka Čelákovice. Domácí tým si první třetinou podepsal jasnou výhru, když brankáře soupeře prostřelil hned šestkrát. Ve druhé třetině se hostující tým vzchopil, ale na triumf to nestačilo. Zápas skončil dvouciferným skóre 10:4 pro domácí Florbal Chomutov. Tým se posunul v tabulce Národní ligy na průběžnou 5. příčku.
18.kolo, neděle 29.1.2017, 16:00
-
ASK Orka Čelákovice
10:4 (6:0, 1:2, 3:2)
Branky a nahrávky: 1. Chocholoušek (T. Fiala), 9. Z. Hlaváček (Šulc), 10. Štěrba (Pačmag), 11. Chocholoušek, 14. T. Fiala (Chocholoušek), 18. Bejček (Tichý), 34. Štěrba (Pastor), 45. Štěrba, 48. L. Fiala (T. Fiala), 51. L. Fiala (Chocholoušek) - 30. Řehák (Hendrich), 34. Doutnáč, 44. Novotný (Furch), 55. Freiman (Řehák).
Rozhodčí: J. Kropáček, T. Novák. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 93. Střely na branku: 20:19. Průběh utkání: 6:0, 6:2, 7:2, 7:3, 10:3, 10:4.
Florbal Chomutov: Šantora - Pačmag, Turek, Šarša (C), Klíma, Šulc, Z. Hlaváček - Štěrba, Fokt, Pastor - Chocholoušek, T. Fiala, L. Fiala - Kopp, Bejček a Tichý.
ASK Orka Čelákovice: Pezl (10. Freiman) - Kubík, Řehák, Šeda (C), Doutnáč, Jareš, Mikšovský, Němeček, Hendrich, Tichý, Novotný, Furch a Čáp.

Výhra, tři body a posun na pátou příčku ligy!

Chomutov se v neděli 29. ledna postavil proti týmu ASK Orka Čelákovice na domácí palubovce. Za podpoře domácího publika předvedli florbalisté Chomutova parádní výkon a dokázali vyhrát nad Orkou dvouciferným skórem 10:4. Ziskem tří bodů se Chomutov vyhoupl opět do TOP 5 Národní ligy - divize západ - patří mu 5. příčka.

Průběh utkání: Florbal Chomutov X ASK Orka Čelákovice

Domácí florbalisté naskočili do utkání ve velkém stylu. Před brankou Orky se to jenom hemžilo gólovými příležitostmi, při čemž 6 z nich bylo úspěšně přetaveno v branky.„Jsem rád , že jsem se po delší době dostal do sestavy A týmu a mohl mu pomoct k výhře gólem. Zachytil jsem krosovou přihrávku soupeře založil protiútok, protože jsem neměl volného spoluhráče vystřelil jsem na bránu a spadlo to tam,“ tak popisuje svůj gól Zbyněk Hlaváček.

Do druhé třetiny šli domácí s velkým náskokem 6:0. Hostující tým Orky se pokusil o snížení velkého brankového rozdílu a to celkem úspěšně. Prostřelil domácího brankáře dvakrát, na což Chomutov odpověděl další brankou. Po druhé třetině byl stav utkání 7:2.

Třetí třetina se hrála ve vysoké tempu na obou stranách. Šance na branku využívali jak domácí, tak hosté. Díky náskoku Chomutova z první třetiny se Čelákovicím nepodařilo skóre srovnat. Zápas skončil 10:4 pro domácí tým, Florbal Chomutov. „Nálada v týmu je byla velmi dobrá. Odehráli jsme super utkání před domácím publikem. Povedla se nám první třetina, dali jsme rychlé góly, takže se nám od začátku hrálo lépe a konečně jsme urvali tři body,“ doplňuje Zbyněk Hlaváček.

19. kolo Národní ligy: FBC Plzeň X Florbal Chomutov

Chomutov vyrazí v sobotu 4. února na palubovku průběžně třetího týmu ligové tabulky, FBC Plzeň. Vzájemné utkání obou týmů startuje v 18:00.

Jaká nálada panuje v týmu před blíží se play-off, na to jsme se zeptali Zbyňka Hlaváčka: „Před play-off se cítíme dobře. Všichni se na play-off těší a doufáme že uspějeme. Máme velmi dobrý tým tak snad to potvrdíme!“

Odkaz na online přenos utkání

Komentář trenéra domácích (Martin Bocian): „Povedl se nám nástup do utkání, který byl dnes rozhodující. Soupeř nás potrápil ve druhé třetině, kdy se zatáhl a hrál na protiútoky. Chválím Zbyňovo účes, jsem rád za deset gólů a tři body. Děkuji soupeři za férový zápas.“

Komentář trenéra hostů (Martin Bajer): „Z naší strany byla odfláknuta první třetina. Začali jsme bojovat, až od druhé třetiny, pak začal mít zápas smysl. Hrát naplno na tak dobrého soupeře nestačí. Přejeme soupeři vše nejlepší do playoff. Děkujeme!“