Chomutovu se v přípravě daří! Další dvoucifernou výhru odnesl Litvínov

C H O M U T O V - První letošní domácí přípravné utkání sehráli chomutovští florbalisté ve čtvrtek 8. září. Na jejich palubovku dorazil ještě loni superligový SK Bivoj Litvínov, který prochází výraznou generační obměnou. Mladý celek připravující se na prvoligovou sezónu se střetl s ještě mladším celkem domácích, v jejichž sestavě se představilo opět několik nováčků.
příp., čtvrtek 8.9.2016, 19:00
-
SK BIVOJ LITVÍNOV
10:3 (4:0, 6:3)
Branky a nahrávky: 3. Chocholoušek (T. Fiala), 13. Kopp (Bejček), 19. Chocholoušek (T. Fiala), 25. T. Fiala (Šarša), 26. L. Fiala (Chocholoušek), 31. T. Fiala (Chocholoušek), 35. T. Fiala, 40. Pastor (Štěrba), 47. Bejček (L. Fiala), 48. L. Fiala (T. Fiala).
Rozhodčí: Kešner, Šedivý. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 79. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 8:1, 8:2, 10:2, 10:3.
Florbal Chomutov: Vlček (26. Šantora) - Šarša (C), Z. Hlaváček, Selinger, Břešťan, Pavuk, Müller - Chocholoušek, T. Fiala, L. Fiala - Štěrba, Muselík, Pastor - Kopp, Bejček, Giptner

Vysoká výhra, prvoligový tým Litvínova poražen!

Ve čtvrtek 8. září hráči Florbalu Chomutov přivítali na své palubovce prvoligový tým, SK Bivoj Litvínov, se kterým odehráli zápas na dvakrát 25 minut. Ačkoliv měli domácí před sebou nelehkého soupeře, nezalekli se ho a hned ve třetí minutě otevřeli stav utkání. První polovina zápasu byla na ofenzivní hru o něco málo chudší, než polovina následující, nicméně padly čtyři branky do svatyně litvínovského brankáře a Chomutov se ujal jasného vedení 4:0.

Ani v druhé půlce zápasu se výrazný obrat nekonal. Chomutov stále držel hru pevně ve svých rukou a nedovolil Litvínovu skórovat. Až v 36. minutě prolomil hostující tým chomutovského brankáře, každopádně za stavu 7:1 se nejednalo o branku, která by obrátila zápas. Čím víc se blížil konec, tím víc se začal projevovat temperament hostů, i přesto šel první na trestnou lavičku juniorský domácí hráč, Jakub Pavuk.

Chomutov odehrál suverénní zápas od prvních minut utkání. Ukázal, že herně je na dobré úrovni a dokázal porazit favorizovaný, prvoligový tým z Litvínova vysoko, 10:3. „Na domácí palubovce se mi hrálo celkem dobře, poháněla mě mocná mexická vlna mých kamarádů. Litvínov je kvalitní soupeř, ale my byli lepší," dodává k zápasu junior, který si odbyl premiérový start za muže, Jakub Pavuk.

Příprava jde do finále!

Mužský tým se blíží sedmimílovými kroky ke startu Národní ligy - divize západ. Ještě před oficiální začátkem ligy se 11. září postaví v Poháru České pojišťovny v rámci třetího kola proti týmu TJ Sokol Kobylisy. Ve čtvrtek 15. září si tým doma zahraje poslední přípravné utkání proti 1. FBC DDM Děčín. Zápas začne v 19:00.

Ostrý vstup a první zápas Národní ligy odehrají hráči mužského "A" týmu v sobotu 17. září na palubovce Štírů z Českých Budějovic.