Redakce, Eliška Vetýšková; foto: Štíři České Budějovice | 18.09.2016

Chomutov získal v prvním kole cenný skalp štírů z Českých Budějovic

C H O M U T O V - V sobotu 17. září se konečně otevřely brány nového ročníku Národní ligy. Florbal Chomutov hned na úvod absolvoval jednu z nejdelších cest, do Českých Budějovic, kde ještě nikdy v minulosti nedokázal bodovat. Tentokrát ale bylo vše jinak. Severočeši potvrdili dobré výsledky z přípravy a uštědřili domácím Štírům desítku.
1.kolo, sobota 17.9.2016, 19:00
FBC Štíři České Budějovice
-
6:10 (1:2, 2:4, 3:4)
Branky a nahrávky: 18. Malý (Hrdý), 33. Hejplík (Měřička), 34. Melíšek (Majner), 48. Kudláček (Malý), 52. Měřička (Hejplík), 52. Malý (Hrdý) - 15. Kopp, 17. Andrle (Selinger), 22. Štěrba (Jäschke), 33. Bejček (Kopp), 33. Štěrba (Jäschke), 40. Štěrba (Jäschke), 43. Kopp (Bejček), 53. Fiala (Chocholoušek), 54. Chocholoušek (Šarša), 60. Klíma (Fiala).
Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 60:39. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:7, 6:7, 6:10.
FBC Štíři České Budějovice: Kunst - Staněk, Kudláček, Valdauf, Hrdý, Hejplík, Žáček, Froněk, Novotný, Havelka, Melíšek, Měřička, Klouda, Majner, Malý, Svintek, Slepička
Florbal Chomutov: Vlček - Šarša (C), Klíma, Dušek, Z. Hlaváček, Selinger - Chocholoušek, T. Fiala, L. Fiala - Štěrba, Jäschke, Giptner - Kopp, Bejček, Andrle

Vstup do Národní ligy ve znamení vítězství!

Mužský tým Florbalu Chomutov záhájil, po krasojízdě v přípravných zápasech, na výbornou i Národní ligu - divize západ. Prvním soupeřem Chomutova byl tým Štírů z Českých Budějovic, na jejichž palubovce se i první ligový zápas, v sobotu 17. září, odehrál. Týmy se dobře znají z minulé sezóny, kdy proti sobě měli zápasovou bilanci 1:1.

Hráči obou týmů se v první třetině rozehřívali poměrně dlouhou dobu. První proměněná branka padla až v 15. minutě do svatyně Štírů z Českých Budějovic díky rychlé akci Ondřeje Koppa. Do vedení 2:0 se Chomutov dostal v 17. minutě. „Od začátku zápasu jsme si drželi vedení díky naší lepší efektivitě v zakončení," hodnotí vstup do zápasu brankář týmu, Jan Vlček. Nicméně na přestávku odcházely týmy za stavu 2:1, jelikož Lukáš Malý překvapil brankáře Chomutova a dokázal ho prostřelit za pomoci Jindřicha Hrdého.

Druhá třetina měla rychlý spád. Padlo celkem šest branek, z čehož pouze dvě inkasoval tým Florbalu Chomutov. Před brankou Českých Budějovic se prosadil ve druhé třetině dvakrát Jakub Štěrba, jednou Ondřej Bejček a Ondřej Kopp.

Poslední třetina začala skórem 6:3 pro hostující tým Chomutova. Michael Kudláček zahájil svojí brankou pro České Budějovice útok domácího týmu na vyrovnání zápasu. „Nejkritičtější moment nastal ve třetí třetině, kdy se soupeři povedlo snížit ze stavu 7:3 na 7:6, naštěstí se nám ale opět podařilo rychle odskočit na rozdíl 3 branek,"dodává hráč utkání - Jan Vlček. Chomutov na stav 7:6 odpověděl Budějovicím třemi brankami, se kterými si hráči Florbalu Chomutov pojistili výhru v první zápase Národní ligy. Chomutov si z přípravných zápasů trend dvouciferných výher přinesl i do Národní ligy. První zápas vyhrál nad Českými Budějovicemi 10:6.

Muži Florbalu Chomutov poprvé doma proti Strakonicím!

Do druhého kola Národní ligy - divize západ, vstoupí Chomutov na domácí palubovce už příští sobotu 24. září od 18:00. Změří si síly s týmem FbC Strakonice P.A. Proto neváhejte a přijďte podpořit domácí tým! Před i během zápasu bude otevřen FAN SHOP.

Jiří Kratochvíl (Štíři České Budějovice): Prohráli jsme všechny třetiny Porážka je zasloužená. Nedokázali jsme pokrýt soupeřovi brejky ze kterých dal sedm branek. Byli jsme málo efektivní v přesilovkách. Není to nic, co by nešlo zlepšit. Děkuji fanouškům za podporu a doufám, že si užili 16 branek.

Martin Bocian (Florbal Chomutov): Na úvod sezony náročné utkání. Myslím že se lámalo se ve třetí třetině, kdy domácí třemi brankami snížili na 6:7. Opět se nám podařilo odskočit na rozdíl tří gólů.. Děkujeme soupeři za utkání a přejeme hodně štěstí v sezoně.