Redakce, Lenka Láryšová, foto: Czech Open | 28.01.2018

Chomutov popáté v řadě boduje! Z horké půdy Vinohrad veze důležitý bod

C H O M U T O V - Ani další z favoritů nedokázal chomutovské florbalisty obrat o všechny tři body. Vítězná série sice zápasem na horké půdě Královských Vinohradech skončila, ovšem nováček soutěže si odváží velmi cenný bod za porážku po samostatných nájezdech 6:7. Díky němu se stále drží v kontaktu s nejlepší osmičkou a živí naději na postup do play off.
21.kolo, sobota 27.1.2018, 18:00
TJ Sokol Královské Vinohrady
-
7:6ss (1:2, 2:2, 3:2)
Branky a nahrávky: 13. J. Záň (Hartman), 28. Pecha (Kapucián), 29. Rychetník (Hartman), 43. Raiter (Skřivánek), 47. Raiter (Skřivánek), 58. Lanc (Hartman), rozhodující nájezd D. Záň - 16. Bejček (L. Fiala), 20. L. Fiala (Turek), 34. Pastor (Linc), 39. Pastor (Linc), 43. Linc (Šarša), 45. Linc (Fokt).
Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
TJ Sokol Královské Vinohrady: Dejmal - Jelínek, Linhart, Zezulka, Pecha, Lanc, Hartman, Skřivánek, Hájek, J. Záň, Raiter, Hanák, Suchý, D. Záň, Kapucián, Šneberger, Máca, Rychetník
Florbal Chomutov: Vlček - Šarša (C), Kellermann, Smetana, Turek, Šnábl - Linc, Fokt, Pastor - L. Fiala, Bejček, Štěrba - Kopp, Jireček, Andrle

Muži několikrát vedli, o vítězi nakonec rozhodly nájezdy!

Ani do 21. kola první ligy chomutovští muži nevstoupili vůbec špatně. Ihned v zárodku utkání vyhráli počáteční buly a ohrozili branku Královských Vinohrad, čímž ale nebezpečné útočení hostů neskončilo. Domácí Vinohrady však za chomutovskými hráči nezaostávaly ani střelecky, ani svou aktivitou. Až po sedmi minutách se hra trochu uklidnila, což ale pro chomutovské muže nevěstilo nic dobrého, jelikož vzápětí přišla první vinohradská branka od Jakuba Záně. Vedení pražských hráčů netrvalo dlouho a srovnávací branku vstřelil Ondřej Bejček. Pár vteřin před koncem třetiny se prosadil i chomutovský Lukáš Fiala a vedení 2:1 bylo na světě.

Do druhé třetiny aktivněji vstoupil pražský celek, kterému se zřejmě nelíbila ztráta jedné branky. Pro zvýšení tempa se tým dokonce rozhodl hrát pouze na dvě lajny, což se vyplatilo a výsledek byl srovnán, dokonce o minutu později i navýšen. Tentokrát jednobrankovou ztrátu museli dohánět hráči Chomutova. Největší šance se naskytla v čase 33:00, kdy po vyloučení následovala chomutovská přesilovka. Ta byla využita po osmi vteřinách osvědčenou dvojicí Pastor – Linc. V následujících minutách domácí stále tlačili, ale hosté měli velmi vysokou produktivitu. Stav byl zatím vyrovnaný. Opět před koncem třetiny ale přišla tzv. branka do šatny pro domácí Vinohrady, kterou vstřelil Petr Pastor za asistence Petra Lince.

V posledních dvaceti minutách mohli diváci zažít zároveň nudu, zážitek i adrenalin. Ve 43. minutě přišlo srovnání od Štěpána Raitera, ale v následujících vteřinách se opět prosadila první chomutovská lajna a Chomutov tak opět vedl – 5:4. Jak již ale bylo v tomto zápase zvykem, následně přišlo srovnání na 5:5 a vedení Chomutováků - 6:5. Zápas se chýlil ke konci a již to vypadalo, že naši muži si připíšou nejen další skalp, ale i rovnou tři body. Jenže poté přišlo vyloučení Daniela Fotka, které pro chomutovský tým znamenalo dlouhé dvě minuty bránění ve čtyřech. Ani ne po minutě bylo opět srovnáno – 6:6, což vedlo k prodloužení. Každý tým tak měl po bodu, ale otázkou bylo, kdo si odnese ten druhý? Pětiminutové prodloužení ale o vítězi dvou bodů nerozhodlo, tudíž se přistoupilo k dovednostní soutěži – nájezdům. Ty bohužel hned prvním úspěšným provedením ovládli hráči Vinohrad a chomutovský tým si tak do tabulky připsal jeden důležitý bod.

Komentář Miroslava Purkrábka (TJ Sokol Královské Vinohrady): "Dnešní zápas jsme odmakali, co to šlo, škoda, že z toho nebyly tři body. Velký dík patří hlavně našim fanouškům, kteří byli po celé utkání naším šestým hráčem v poli. Přejeme soupeři šťastnou cestu domů i ve zbytku sezóny."

Komentář Martina Bociana (Florbal Chomutov): "Chtěl bych aspoň ještě jednou zažít zápas, který na nájezdy vyhrajeme, jinak si myslím, že to byl vcelku dobrý zápas, bod z Prahy bereme všemi deseti. Soupeři blahopřejeme k výhře a děkujeme za kvalitní utkání. Díky i divákům."